SiedlceW siedleckim szpitalu

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach można nie tylko odzyskać zdrowie, ale także dowiedzieć się jak o nie zadbać, aby uniknąć choroby i co robić, gdy ta już występuje. W piątek, 16 listopada pacjenci oraz personel medyczny mogli wziąć udział w spotkaniu edukacyjno-integracyjnym „Cukrzyca – chrońmy naszą przyszłość”.

Walczą z cukrzycą

W siedleckim szpitalu / Walczą z cukrzycą

Program rozpoczął wykład Stanisława Pawelczaka, specjalisty pediatry i diabetologa na temat tej choroby. W dalszych punktach poruszano min. kwestie diety i samokontroli cukrzycowej oraz działalności Stowarzyszenia Chorych na Cukrzycę w Siedlcach.

Ponadto możliwe było wykonanie podstawowych badań: ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i cholesterolu, wagi i BMI. Zainteresowani mieli możliwość uzyskania porad od pielęgniarek i dietetyka dotyczących zdrowego trybu życia. Osoby chore mogły dokonać profesjonalnego sprawdzenia i wymiany glukometru oraz wstrzykiwacza do insuliny. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem pacjentów i personelu medycznego. Cukrzyca jest bardzo niebezpieczną chorobą, co prawda nie da się jej wyleczyć, ale można z nią żyć, dlatego warto jak najwięcej dowiadywać się na jej temat

Numer: 2012 47   Autor: Kamila JachimczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *