kroniki

Biblioteka w Cegłowie jako pierwsza w Polsce stworzyła witrynę regionaliów, która zawiera tysiące informacji i zdjęć dotyczących gminy zarówno archiwalnych, jak i współczesnych.

Regionalia w sieci


Poza historią, przyrodą, zabytkami czy parafiami jest także szeroka informacja o zwyczajach i tradycji, sztuce i folklorze, budownictwie i wielu innych ciekawostkach, jak biografie kilkudziesięciu ciekawych osób. Nie brakuje też zdjęć, w tym ok. 300 fotografii z dawnych lat. A do tego bibliografia regionalna (ok. 1900 pozycji). Każdy może sprawdzić, kto i co napisał o gminie Cegłów i powiecie. A nowością jest to, że do opisów dołączone są kopie artykułów, dzięki czemu może je przeczytać każdy internauta.
– Wyszukiwanie jest bardzo proste, wystarczy w odpowiednim indeksie wpisać żądane słowo, by odnaleźć to co nas interesuje, np. po wpisaniu Mińsk Mazowiecki, pojawi się 325 pozycji. Bibliografia z załączonymi artykułami mogła powstać dzięki Mirosławowi Domańskiemu, który w autorskim programie bibliotecznym stworzył taką możliwość specjalnie na nasze potrzeby. Regionalia wymagają sporo pracy, ale warto było – ogłasza dumna Danuta Grzegorczyk.

Numer: 2012 46   Autor: jazKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *