Powiat mińskisporty walki

W dniach 24 do 27 kwietnia, w Riccione we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy w Taekwon-Do federacji ITF. W zawodach wzięło udział 560 zawodników z 31 krajów w tym reprezentacja Polski. Nasza kadra potwierdziła swoją dominującą pozycję na starym kontynencie przywożąc z mistrzostw 51 medali w tym 22 złote i 18 srebrnych.

Brązowy Karol

sporty walki / Brązowy Karol

Polacy zajęli pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw wyprzedzając reprezentacje Norwegii i Irlandii. Wśród kadrowiczów na mistrzostwach znalazł się zawodnik Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO Karol Łuniewski (I DAN). Występował on w dwóch konkurencjach - indywidualnych walkach mężczyzn w kategorii juniorów do 75kg oraz w drużynowym konkursie technik specjalnych juniorów. Łuniewski jako debiutant na największej europejskiej imprezie w tej sztuce walki spisał się znakomicie zdobywając w swoim występie indywidualnym brązowy medal. W drodze po drużynowe złoto Karol wraz z kolegami pokonali 7 innych drużyn, w tym reprezentację Rumunii która zdobyła srebrny medal oraz Węgrów którzy zajęli trzecie miejsce.
W konkurencji walk indywidualnych młody mińszczanin, który w pierwszej rundzie miał wolny los, zwyciężył z reprezentantami Finlandii oraz Irlandii, przegrywając dopiero nieznaczną różnicą punktów półfinałową walkę ze Słoweńcem, późniejszym zdobywcą mistrzostwa Europy. Karolowi gratulujemy debiutu w reprezentacji Polski i życzymy kolejnych powołań do kadry! Najbliższe zawody to VI Puchar Europy, który zostanie rozegrany w październiku w Budapeszcie.

Numer: 18 (865) 2014   Autor: (rg)