Powiat mińskisporty walki

Pierwsze dwa weekendy kwietnia były niezwykle pracowite dla zawodników klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne prowadzonych przez Jacka Keslera, przy wsparciu Damiana Buczka.

Medale Ronina

sporty walki / Medale Ronina

Dwa starty ekipy klubu, to łącznie 38 medali, w tym 18 złotych, 13 srebrnych, 7 brązowych oraz dwa okazałe puchary za dodatkowe wygrane starty w konkurencji walk GRAND CHAMPION semi –contact.
Podczas V Mistrzostw Powiatu Mińskiego Taekwondo ITF w Dębem Wielkim Wielkim, 6 kwietnia ekipa zdobyła 20 medali: 10 złotych, 6 srebrnych oraz 4 brązowe. Wśród zawodników z rocznika 2005 złote krążki wywalczyli: Adrian Socha techniki specjalne i I m sumo-grappling, Jakub Słowik I m w konkurencji soft stick. Złoto zdobył również sześcioletni Igor Rachalewski i Magda Gnich w soft stic-k’u. Mistrzostwo technik specjalnych mogliśmy oglądać za sprawą Mateusza Pasika, a w light contact wygrywali Natalia Gawryś i Adrian Laskowski. Konkurencja semi contact to popis Szymona Szulca, zaś Kuba Suchocki zwyciężył w sumo- grappling.
Z kolei w czasie Pucharu Tang Soo Do Tradycyjnego rozgrywanego 12 kwietnia w  Pionkach zawodnicy klubu osiągnęli wynik w postaci 18 medali: 8 złotych, 7 srebrnych, 3 brązowe i 2 Grand Championy. Ostatnie puchary trafiły do Natalki Gnich i Adriana Laskowskiego za semi-contact. Konkurencję touch-contact wygrywali: Patrycja Biedrzycka, Dominik Kaim, Kuba Słowik, Norbert i Adrian Socha. Semi-contact przyniósł wygrane dla: Karola Kapsa, Mateusza Pasika, Szymona Szulca i Jakuba Laskowskiego. Wśród kategorii dziecięcej w formach tradycyjnych podiumowe miejsca wywalczyli: Magda Gnich i Adrian Laskowski.

Numer: 18 (865) 2014   Autor: (rg)