Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Coraz częściej mińska komenda policji otrzymuje zgłoszenia o przestępstwach dokonywanych za pośrednictwem internetu. Zaledwie jednego dnia, czyli 8 kwietnia, do mińskiej policji zgłosiły się trzy osoby, które doświadczyły tego rodzaju nieuczciwości.

Cyber-nieostrożni

Niebezpieczne rewiry / Cyber-nieostrożni

W jednym z przypadków sprawca posłużył się danymi poszkodowanej osoby, bez jej zgody zawierając umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych. W pozostałych dwóch transakcjach oszuści, mimo wpłaconych za zakupione towary pieniędzy (ponad 1000 złotych), nie przesłali zamówionych artykułów
dziecięcych. Ofiarą cyberprzestępcy w marcu padła też pewna mińszczanka, która zaufała mężczyźnie poznanym na jednym z portali randkowych. Nieuczciwy, internetowy znajomy podczas wizyty w domu poszkodowanej, wykorzystując jej nieuwagę, ukradł kartę płatniczą wraz z kodem PIN, a następnie wypłacił z bankomatu 1500 złotych. Jak się okazało, sprawca - 40-letni mieszkaniec województwa kujawskiego - nie ma miejsca stałego pobytu i jest poszukiwany przez inne jednostki policji na terenie Polski w związku z dokonaniem podobnych przestępstw. W związku z tymi przypadkami cyberprzestępczości mińscy stróże prawa apelują do osób, które za pośrednictwem internetu zawierają umowy handlowe lub udostępniają.

Numer: 16,17(863-864) 2014   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *