Mińsk MazowieckiMińsk ekologiczny

Uczniowie klas II Gimnazjum Miejskiego nr 3 brali udział w projekcie edukacyjnym „Ptasie M1 – projekt i wykonanie budki lęgowej dla ptaków”. Pod opieką nauczycielki biologii Aleksandry Bieleckiej młodzież skonstruowała budki lęgowe dla ptaków żyjących w okolicznych lasach

Ptasi developerzy

Mińsk ekologiczny / Ptasi developerzy

Uczniowie poznali najpierw nisze ekologiczne różnorodnych gatunków, dla których tworzyli budki. Kolejnymi etapami było techniczne wykonanie projektu i oddanie budek w użytkowanie ptakom.
W piękny, wiosenny dzień uczniowie pod kierunkiem pracowników mińskiego nadleśnictwa: Jacka Wąsowskiego i Krzysztofa Palucha, rozmieścili budki w lesie w okolicy ulicy Stankowizny, samodzielnie przybijając je do drzew. Zapoznali się także z funkcjonowaniem ekosystemu leśnego, czytając informacje z tablic rozmieszczonych na ścieżce edukacyjnej. Natomiast leśniczy Krzysztof Paluch opowiedział młodym przyrodnikom o cennym pomniku przyrody – najstarszej sośnie w Polsce.
– Mamy nadzieję, że budki, które z wielkim zaangażowaniem wykonała młodzież znajdą już niebawem lokatorów – mówi Aleksandra Bielecka i zapewnia, że zarówno młodzież jak i pracownicy nadleśnictwa wyrazili chęć ponownego spotkania w celu pomocy ptakom. Gimnazjaliści zachęcają również mińszczan do obserwacji lokatorów nowych budek w najchętniej wybieranym na spacery kompleksie leśnym w okolicy miasta.

Numer: 15 (862) 2014   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *