Powiat mińskiPowiat pożarniczy

W środę 12 marca 2014 r. w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku przeprowadzono powiatowe eliminacje 37. Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Stanęło do niego 54 zawodników w trzech grupach wiekowych. Poziom ich wiedzy był na tyle wyrównany, że o ostatecznym rozkładzie miejsc musiały niekiedy decydować dogrywki.

Męski finał

Powiat pożarniczy / Męski finał

Jak co roku, laureaci wyłonieni w turniejach gminnych zmagali się z zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej na szczeblu powiatowym. Zakwalifikowało się do niego 54 zawodników – 16 ze szkół podstawowych, 24 z gimnazjów i 14 ze szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem było rozwiązanie szczegółowego testu. Nad poprawnością odpowiedzi i prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja, której przewodniczył mł. bryg. Marek Wróbel.

Prawidłowe rozwiązanie testu nie zawsze gwarantowało zajęcia odpowiedniego miejsca. W każdej grupie wiekowej ostatecznych laureatów musiała wyłonić dogrywka. Obył się bez niej Konrad Kulaszewski z SP w Starej Niedziałce, zdobywając aż 26 punktów. O 5 oczek mniej zdobył Hubert Winiarek z SP w Mlęcinie i Michał Pustoła z Huty Mińskiej. Chłopcy musieli więc walczyć o dodatkowe punkty. Tę szansę wykorzystał Hubert, ostatecznie plasując się na drugiej pozycji z liczbą 22 pkt.

Wśród gimnazjalistów zwycięzca nie miał sobie równych. Kamil Pasik ze Stanisławowa pewnie zajął pierwszą pozycję, zdobywając 22 pkt. Po 19 mieli Jakub Jackiewicz ze Stojadeł i Krzysztof Krusiewicz z Huty Mińskiej. W dogrywce udało się jednak Jakubowi pokonać rywala i z sumą 25 pkt stanąć na drugim stopniu podium.

W najmniej licznej kategorii szkół ponadgimnazjalnych rozegrała się zagorzała walka o laur zwycięstwa i prawo udziału w turnieju wojewódzkim. Aż trójka zawodników zebrała identyczną liczbę 23 pkt z testu, co wymusiło przeprowadzenie dogrywki. Z serii pytań pierwsza odpadła Paulina Zatorska z GiLO , zdobywając łącznie 26 pkt. i zajmując ostatecznie trzecią lokatę. Na drugiej z sumą 29 pkt. na koncie znalazł się Gracjan Wiącek z Budowlanki, który przegrał ze zwycięzcą zaledwie o jedno oczko. Mistrzem został więc Mikołaj Stosio z GiLO , który zebrał łącznie 30 pkt.

Zwycięzcom turnieju nagrody wręczali Antoni Jan Tarczyński – starosta miński i prezes zarządu oddziału powiatowego zw. OS P RP w Mińsku oraz st. bryg. Jarosław Ufnal – komendant powiatowy mińskiej PSP. Poza nagrodami rzeczowymi Konrad, Kamil i Mikołaj uzyskali możliwość reprezentowania powiatu mińskiego na szczeblu wojewódzkim. Rozegra się on już 26 kwietnia br. w Lucieniu w gminie Gostynin.

Numer: 13 (860) 2014   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *