HalinówDębe Wielkie sportowe

Otwarty turniej tenisa stołowego w Halinowie rozegrano z udziałem 90 zawodniczek i zawodników z Dębego Wielkiego, Mińska, Ostrołęki, Poświętnego, Tłuszcza, Warszawy i Ząbek.

Mistrzowie rakietki

Od godziny 9.00 walczyli w czterech kategoriach wiekowych: dzieci 10-14 lat, młodzież 15-17 lat, żeńska open i męska open. Organizacją imprezy zajęło się Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty wraz z władzami gminy, które udostępniły halę sportową i ufundowały puchary dla zwycięzców.

Pogoda w niedzielę była znakomita, mimo to duża ilość zawodników zdecydowała sie spędzić dzień w hali. Kategorię dzieci wygrał Jakub Kacprzyk przed Bartkiem Kielczykiem i Bartkiem Jankowskim. Młodzieżowe zmagania wyłoniły na pierwszym miejscu Rafała Luwiniaka, za nim uplasowali się Kamil Pierkut i Mateusz Laskus. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Daria Wilczak, pokonując w finale Natalię Gałązkę. Anna Dębska wywalczyła dla siebie trzecią pozycję.

Rozgrywana systemem rosyjskim, czyli do dwóch wygranych, grupa mężczyzn zmagała się do godzin popołudniowych. Tutaj najlepszy był Grzegorz Pławski z Warszawy, wygrywając w decydującym pojedynku z Marcinem Dudziakiem z Ostrołęki. Trzecim miejscem musiał zadowolić się mieszkaniec Mińska Mazowieckiego Jacek Popis, pozostawiając za sobą Artura Kietlińskiego z podwarszawskich Ząbek. Nagrody wręczał Piotr Wieczorek prezes Stowarzyszenia Rozwijamy Talenty, jednocześnie bdziękując wszystkim zawodnikom i kibicom za liczne przybycie. Następne rozgrywki tej dyscypliny w Halinowie przewidziane są na połowę kwietnia

Numer: 11 (858) 2014   Autor: (rg)