Powiat mińskiXV HALÓWKA Co słychać? (1)

Niemal 200 zawodników z 25 drużyn, blisko 130 goli i prawie 10 godzin podbramkowych emocji – to bilans piętnastej, jubileuszowej Halówki tygodnika Co słychać?, czyli mistrzostw ziemi mińskiej w halowej piłce nożnej. Tym razem rozgrywanej w Dębem Wielkie, na najnowszym w powiecie tego typu obiekcie. Wystarczyły dwa dni, by wyłonić kolejnych mistrzów futsalu w czterech kategoriach wiekowo-płciowych. Jak zwykle nie zabrakło brawurowych akcji, radosnej walki i ciekawych zaskoczeń…

Szkolne kryształy

XV HALÓWKA Co słychać? (1) / Szkolne kryształy

Tygodnik Co słychać? od 1997 roku wspiera piłkarskie talenty, organizując dla nich turnieje halowe. Było ich już 14, co daje łącznie ponad 12 tysięcy zawodników. To dla nich co roku podejmujemy działania, by mogli czerpać radość ze sportu i rozwijać swoje talenty. Jubileuszowa edycja po raz kolejny pokazała, że w powiecie mińskim utalentowanych piłkarzy i piłkarek nie brakuje.

Piętnasta halówka tym razem zagościła w hali sportowej w Dębem Wielkim, którą bezpłatnie udostępniła gmina z wójtem Krzysztofem Kalinowskim na czele. Ściągnęło do niej niemal 200 zawodników w wieku od 10 do nawet 43 lat. Przez dwa turniejowe dni walczyli oni o tytuł futsalowych mistrzów ziemi mińskiej. Ich zmagania bacznie śledzili sędziowie: Piotr Woliński, Łukasz Wojtczyk i Krystian Przedlacki, zaś gospodarz obiektu – Rafał Wtulich zadbał, by nie tylko oni, ale i organizatorzy czuli się w Dębem jak w domu.

Turniej rozpoczęli gimnazjaliści. Cztery drużyny walczyły o medale i halowy tytuł mistrza ziemi mińskiej. Gole padały jednak rzadko, a większość spotkań kończyła się remisem. Po 3 punkty udało się zgarnąć jedynie Hutnikowi Huta Czechy i FC Dębe Wielkie. Ostatecznie, to dębianie, czyli gospodarze turnieju z 5 punktami na koncie zwyciężyli swoją grupę, zdobywając złoto i tytuł mistrza. Srebro i wicemistrzostwo powędrowało do zawodników Hutnika, a brąz i III miejsce do AP Orlik Jeruzal. Wyłonienie króla strzelców nie było łatwe, bo dwaj zawodnicy – Michał Malesa (FC Dębe Wielkie) i Kacper Przybysz (Hutnik Huta Czechy) – zdobyli tyle samo goli. O wszystkim zadecydowały najpierw niecelne strzały w poprzeczkę, a później karne, w których lepszy okazał się hutniczanin. Tytuł ASA BRAMKI zdobył dębianin – Michał Dróżdż.

Zaraz po gimnazjalistach na boisku pojawiła się tego dnia najliczniej obsadzona grupa, czyli dziewczęta. Panie pokazały, że też mają w sobie ducha walki i potrafią celnie strzelać do bramki. Najlepiej ta sztuka wyszła zawodniczkom AP Orlik Jeruzal, które ustrzeliły aż 10 goli, w tym 6 autorstwa Kamili Dróżdż. To pozwoliło jej zdobyć tytuł królowej strzelców, a całej drużynie – mistrzostwo ziemi mińskiej. Drugie na podium, z 11 punktami na koncie, były zawodniczki GKS-u Tygrys Huta Mińska, a jedno oczko mniej miała druga drużyna Ekonoma. Tytuł ASA BRAMKI zdobyła natomiast Aleksandra Pieńczuk z Rewolucji Poświętne, które zajęły w turnieju IV miejsce.

Piątkowe zmagania zakończyli najmłodsi uczestnicy turnieju – uczniowie klas I-IV. Chłopcy włożyli w swoją grę mnóstwo pracy i serca. Pokazali też piłkarskie umiejętności. Największymi popisali się zawodnicy mińskiej Szóstki, zwyciężając wszystkie mecze i w konsekwencji zdobywając komplet punktów oraz tytuł mistrza. To pośród ich zawodników rozegrał się również bój o tytuł króla strzelców, który po rzutach karnych powędrował do Mateusza Pędowskiego. Ich golkiper – JaśWłodarek – zaczarował bramkę i nie puszczając ani jednego gola w całym turnieju, zdecydowanie zasłużył na tytuł bramkarskiego mistrza.

O pozostałych miejscach na podium w grupie najmłodszych zadecydował bilans bramkowym, bowiem zarówno stanisławowska Tęcza, jak i dębski Maxa Squad zanotowali po jednym punkcie na swoim koncie. O jednego gola mniej stracili jednak dębianie i to do nich powędrowało wicemistrzostwo, zostawiając brąz Tęczy.

W sobotę do boju stanęli panowie w kategorii open. Ale więcej o ich zmaganiach – w przyszłym tygodniu.

Numer: 10 (857) 2014   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *