MazowszeSztuki walki

W sobotę 15 lutego 2014 roku 10-osobowa reprezentacja Polskiej Federacji Tang Soo Do, w skład której wchodzili zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne i Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do z Wołomina wzięła udział w dziewiątej edycji otwartych zawodów kick-boxingu „Eberpokal Turnier” w niemieckim Eberswalde.

Niemieckie zdobycze

Sztuki walki / Niemieckie zdobycze

Polską Federację Tang Soo Do (PF Tang Soo Do) pod przewodnictwem Jacka Keslera i Michała Majewskiego reprezentowało 10 zawodników: Patryk Gnich, Kamil Pasik, Adrian LaskowskiNatalia Gnich, Natalia Gawryś, Mateusz Pasik i Dominik Kaim (wszyscy TSD „Ronin”) oraz Filip Szymaszczyk, Wiktoria Banaszek, Monika Banaszek (wszyscy MC TSD).

Turniej zgromadził rzeszę zawodników nie tylko z Niemiec, ale także z klubów z Polski, Danii, Czech. Rywalizacja odbywała się w formułach walki: point-fighting oraz light-contact wg. przepisów WAKO (Światowa Organizacja Kickboxingu). Można było podziwiać starty zawodników o bardzo wysokim poziomie zaawansowaniu i bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym. Ciekawostką jest fakt, że w point-fightingu walka trwa jedną rundę przez 3 minuty.

Nowością było zastosowanie monitorów wyświetlających drabinki oraz planowany czas rozpoczęcia walki danej pary zawodników w określonej konkurencji/kategorii. W czasie walki wyświetlane były punkty oraz czas trwania pojedynku.

Zawodnicy Tang Soo Do walczyli w obu formułach, zdobywając łącznie 6 medali rankingowych – 3 złota, 1 srebro oraz 2 brązowe. To duży postęp od roku ubiegłego. Najlepszy wynik uzyskał Patryk Gnich, zdobywając złoty i brązowy medal w point fighting. Kamil Pasik złoto miał w ligh-contact, a Natalia Gnich zdobyła złoto w point-fightingu. Mateusz Pasik, który musiał toczyć wyczerpująca batalię, wywalczył srebro w point-fightingu, a Natalia Gawryś dołożyła brązowy medal w tej samej konkurencji.

Numer: 9 (856) 2014   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *