Powiat mińskiSztuki walki

W niedzielę, 9 lutego 2014 roku w hali sportowej w Halinowie odbyło się wspaniałe widowisko. Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushinkai już po raz piąty zorganizował turniej karate.

Turniej karateków

Sztuki walki / Turniej karateków

Klub Karate Kyokushinkai, pod kierownictwem sensei Macieja Wójcickiego (2. dan) oraz sensei Tomasza Bartnickiego (3. dan), działa na terenie powiatu od 30 lat. Jest organizacją z tradycjami, przez której szeregi przewinęły się setki trenujących. Klub od kilku lat działa z powodzeniem w filiach: m.in. w Halinowie (gdzie treningi prowadzi sensei Jarosław Fruba 2. dan), w Kołbieli, Człekówce, Grzebowilku, Okuniewie, Cisiu, Strachówce i w Rudzienku.

Doroczny turniej można nazwać ukoronowaniem pracy klubu. Ta wspaniała impreza przyciąga małych sportowców, ich rodziców i wielu zaciekawionych kibiców. W zawodach wzięło udział ponad stu karateków.

Organizatorzy zapewnili widzom prawdziwie sportowe emocje. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 walkami eliminacyjnymi oraz konkurencjami kata. Młodzi adepci sztuki karate walczyli z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem.

Około godz. 12.00, po walkach eliminacyjnych, nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, którego dokonał prezes MMKKK sensei Maciej Wójcicki. Na wstępie zaproszono wszystkich do obejrzenia pokazu, jaki przygotował sensei Jarosław Fruba. Wyjątkowym wydarzeniem było także wręczenie pomarańczowych pasów tym, którzy 31 stycznia po raz pierwszy zdawali egzamin na kyu.

Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Albert Sakowski, który zdobył złoty medal zarówno w kata, jak i kumie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, finaliści zaś medale, puchary oraz upominki od sponsorów.

– Turnieje organizowane przez Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushinkai wpisały się na stałe w kalendarz imprez miasta i powiatu, dlatego zapraszamy za rok do kibicowania sportowcom – zapraszają organizatorzy i dziękują Tomaszowi Paudynie oraz wszystkim sponsorom.

Numer: 8 (855) 2014   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *