Powiat taneczny

23 placówki oświatowe z powiatu, blisko setka uczestników i aż 6 godzin tańca w każdym możliwym wydaniu. Taki taneczny festiwal zgotował uczniom z powiatu Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku, a właściwie dwie nauczycielki – Agnieszka Kurel i Monika Jaremko, które postanowiły pomóc młodym tancerzom spełnić marzenia. W wielkim stylu wytańczyło je 9 uczestników…

W rytmie marzeń

Powiat taneczny / W rytmie marzeń

Pierwszy powiatowy turniej taneczny- „Wytańczyć marzenia” to kolejny już oryginalny pomysł nauczycielek z Zespołu Szkół Miejskich nr 2. Tym razem postanowiły zachęcić uczniów z powiatu do doskonalenia umiejętności ruchowo tanecznych i prowadzenia aktywnego trybu życia. Z propozycji skorzystali soliści, duety i mini formacje z 23 placówek oświatowych – przedszkoli, podstawówek i gimnazjów. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. starosta Antoni J. Tarczyński i burmistrz Marcin Jakubowski, a medialnie zaopiekował się nią nasz tygodnik i telewizja „Co słychać?”.

W środę 5 lutego młodzi tancerze wypełnili aulę ZSM-2 i na 6 godzin zabrali widzów w świat tańca. Rozpoczęli od zumby w wykonaniu instruktorki Katarzyny Dębowskiej i jej uczennic, a potem prowadzili przez balet, taniec nowoczesny, jazz, disco, hip-hop, a nawet taniec w stylubollywood. Każdy chciał pokazać w tańcu swoją historię i umiejętności oraz wytańczyć marzenia. Do zdobycia były puchary i cenne nagrody rzeczowe, czyli aparaty fotograficzne za pierwsze miejsce, boombox’y za drugie i głośniki za trzecie.

Zmaganiom w poszczególnych grupach wiekowych przyglądała się widownia, która gromkimi oklaskami nagradzała każdy występ. Oceną zaś zajęło się jury w składzie: instruktorka zumby Katarzyna Dębowska, Tomasz Czyżewski ze SJO, które było jednym ze sponsorów, Iwona Chałupka z wydziału oświaty starostwa oraz wice dyrektorka Agnieszka Sado i nauczycielka w-f Agnieszka Bartnicka-Maguza. Sędziowie brali pod uwagę oryginalność układu choreograficznego, technikę taneczną, dobór muzyki, strojów i rekwizytów oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wybór najlepszych uczestników okazał się trudny. Na decyzję trzeba więc było poczekać. Organizatorzy zadbali o to, by te pełne emocji przerwy wypełnione były tańcem i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy w rytmie zumby.

A gdy tylko udało się wyrównać oddech po tanecznym szale, serce zaczynało bić szybciej przy ogłoszeniu wyników. Ostatecznie, wśród przedszkolaków zwyciężyły Perełki z Klubu Malucha w kompilacji kilku tańców przygotowany przez Honoratę Grudzień. Drugie miejsce wytańczyła zumbą Maja Murawka z niepublicznego Kleksika, a trzecie – powędrowało do zespołu z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Mińsku za „Taniec dżentelmenów”.

Wśród uczestników z klasy I-III na największe uznanie zasłużył układ taneczny „Ta ostatnia niedziela” w wykonaniu zespołu Świetliczki z SP w Dębem Wielkim występującego pod opieką Marzeny Borcuch. Srebro przyznano rock`n`rollowemu zespołowi Jump z SP-2 im. Dąbrówki w Mińsku, a brąz – gospodarzom, czyli zespołowi Happy Six z SP-4.

Zwyciężczynią w kolejnej grupie wiekowej – klasach IV-VI została dla odmiany solistka – Anna Kurowska z SP-6 w Mińsku, którą przygotowała Sylwia Gugała. Drugie miejsce zdobył zespół Duet Junior z mińskiej Dąbrówki, a trzecie – Eksplozja z SP w Kałuszynie. Klasę pokazali też gimnazjaliści na czele z Dominiką Boliszewską z Gimnazjum nr 2 w Sulejówku przygotowaną przez Beatę Dobrowolską- -Morszczaruk. Jej hip-hopowy układ zasłużył nie tylko na zwycięski aparat fotograficzny, ale i półroczny kurs tańca, street dance lub hip hopu ufundowany przez MDK. Drugie miejsce przypadło bollywoodzkiemu zespołowi z gimnazjum w Mrozach, a trzecie – Aleksandrze Kościeszy z Jakubowa za połączenie różnych tańców.

Debiutancki I powiatowy turniej taneczny „Wytańczyć marzenia” okazał się wielkim sukcesem na skalę powiatu – podsumowuje organizatorka Agnieszka Kurel. W imieniu całego ZSM-2 dziękuje też wszystkim, którzy stali się autorami tego sukcesu, nauczycielom oraz utalentowanym uczniom. Pojawiła się ich blisko setka, a to dopiero początek. Kolejne zmagania za rok. (fot. K. Rek, M. Rogulski)

Numer: 7 (854) 2013   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *