Powiat mińskiWzięli i opisali

Nowe, ogólnopolskie stowarzyszenie Przywiązani do Polisy oficjalnie rozpoczęło działalność na rzecz poszkodowanych przez instytucje finansowe. Celem stowarzyszenia jest wsparcie osób, które zostały złapane w pułapkę polis z funduszem inwestycyjnym. Ludzie często tracą na nich całe swoje oszczędności. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą oddawać pieniędzy, choć sądy potwierdzają, że klienci mają rację żądając oddania wpłaconych kwot.

Kanty polisowe

Wzięli i opisali / Kanty polisowe

Przywiązani do Polisy to nie tylko zwykłe stowarzyszenie. To jednocześnie stała ogólnopolska akcja społeczna, która chce różnymi, także niekonwencjonalnymi metodami, walczyć o poszanowanie przez instytucje finansowe praw konsumentów.

– W pierwszej kolejności chcemy pomóc poszkodowanym przez firmy ubezpieczeniowe i banki, które naciągnęły setki tysięcy klientów na produkt zwany polisą na życie, a który w rzeczywistości okazywał się inwestycją wysokiego ryzyka. Klienci myśleli, że kupowali samochód, a dostawali hulajnogę. Tym, którzy chcieli zrezygnować z polisy, zabierano nawet 100% wpłacanych pieniędzy jako tzw. opłatę likwidacyjną - mówi prezes PdP.

Postanowienia o opłacie likwidacyjnej były od początku nieważne, a ubezpieczyciele wzbogacili się kosztem klientów bezprawnie o gigantyczne kwoty.

Lewe polisy na życie to fakt. Już sama nazwa produktu wprowadza konsumenta w błąd. Ludzie kupując polisę na życie, w większości przypadków sądzą, że ich dobro osobiste – życie – jest ubezpieczone. Nic bardziej błędnego, większość tzw. polis na życie okazuje się inwestycjami w różne fundusze, często wysokiego ryzyka, które nie mają nic wspólnego z ubezpieczeniem. Wszystkie umowy oszukańczych polis przewidywały, że klienci będą wpłacali regularnie składki, które będą inwestowane. Jeśli ktoś się połapał, że w funduszach znikają jego pieniądze i chciał się wycofać z inwestycji, mógł to zrobić, ale ubezpieczyciele pobierali od opłatę likwidacyjną wynoszącą nawet 100% zgromadzonych środków. Wezwania zwrotu pieniędzy kierowane przez poszkodowanych do instytucji finansowych, nie odnosiły skutku.

Nieuczciwi ubezpieczyciele działają w ten sposób od lat i chwalą sobie świetny interes. Jeśli mamy do czynienia z jakimikolwiek działaniami instytucji państwowych to wyglądają one na niemrawe, a nawet pozorowane. Komisja Nadzoru Finansowego wydaje rekomendacje, z których jednak nic nie wynika, a bezprawny proceder jest kontynuowany. UOKiK nakłada symboliczne kary wybranym firmom, ale poszkodowani nie odzyskują dzięki temu żadnych pieniędzy. Wyroki Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów są ignorowane. Coraz więcej osób z różnych środowisk, nawet tych związanych bezpośrednio z sektorem finansowym przyznaje, że tzw. polisy na życie to zwyczajne oszustwo, a ludziom firmy ubezpieczeniowe powinny zwrócić pieniądze.

Stowarzyszenie w najbliższym czasie zamierza podjąć serię akcji, których celem będzie np. publiczne napiętnowanie prezesów firm łamiących prawo konsumentów.

Wszystkie informacje dotyczące działalności znajdują się na stronie www.przywiazanidopolisy oraz na profilu stowarzyszenia na fb. W razie jakichkolwiek pytań można pisać na mail przywiazanidopolisy@ gmail.com lub dzwonić 510 510 741.

Numer: 6 (853) 2014   Autor: Przywiązani do Polisy





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *