Powiat mińskiWzięli i opisali

Droga Redakcjo! Mamy już 2014 rok i należałoby podsumować co udało się zrobić i osiągnąć w latach ubiegłych, a dotyczy to gmin Stanisławów i Strachówka. W pierwszej…

Zrobili ile mogli

Wzięli i opisali / Zrobili ile mogli

W pierwszej kolejności chciałbym napisać o gminie Stanisławów, gdzie dzięki dużemu zaangażowaniu Pana Wójta i Radnych udało się dużo zrobić, ponieważ doprowadzono czystą wodę dla mieszkańców Stanisławowa. Nawet na cmentarzu parafialnym jest czysta woda do picia. Wiadomo nam, że czysta woda, którą spożywamy to zadatek na zdrowie. Udało się również naprawić jezdnię przy ul. Cmentarnej, pobudowano nowe przystanki komunikacji autobusowej w Stanisławowie i Legaczu. Ułożono chodnik przy ul. Węgrowskiej i posadzono nowe drzewa.

Muszę stwierdzić, że wójt Witaczak dużo zrobił w czasie swoich kadencji, chociaż nie wszystko co obiecywał swoim wyborcom. Nie udało mu się doprowadzić gazu ziemnego do domów i zagród na swoim terenie. Nie udało się pobudować budynku jako siedzibę dla posterunku policji, który najbardziej jest potrzebny. Nie udało się również pobudować obwodnicy, a samochody ciężarowe wyją Wójtowi i jego personelowi za oknami budynku gminnego. Są również inne sprawy kalibru mniejszej wagi, o czym nie będę pisał.

Zdaję sobie sprawę, że w czasie kontynuacji wykonania zamierzonych celów mogą nastąpić niespodziewane trudności, które opóźniają wykonanie zadania.

Szanowny panie wójcie i radni gminy Stanisławów! Pozostało jeszcze trochę czasu do nowych wyborów samorządowych, aby dokonać obietnic wyborcom do załatwienia spraw niezałatwionych, czego oczekują mieszkańcy Gminy Stanisławów.

Pomimo, że Gmina Strachówka jest w zasięgu powiatu wołomińskiego, a jest blisko Gminy Stanisławów, to też chciałbym cokolwiek napisać o jej działalności.

Wójt Gminy Strachówka, pomimo że na jego terenie nie ma zakładów pracy, skąd miałby duże wsparcie finansowe, to stara się jak tylko może działać na swoim terenie. Ostatnio oglądałem w niedzielę w TVP 1 audycję rolniczą TYDZIEŃ, w której wójt gminy Strachówka wziął udział w dyskusji i powiedział, że udało mu się namówić aż 75% kobiet, aby przeprowadziły badania w kierunku raka. Słuchając jego wypowiedzi, oceniłem to jako wielki sukces wójta, któremu udało się uświadomić panie do tak intymnego badania.

Wójt i rada gminy w Strachówce robi co może, aby pomóc swoim mieszkańcom. Budżet, którym dysponuje, jest zbyt ograniczony, aby wszystkiemu podołać. Jednak bardzo dużo zrobiono na terenie gminy. Udrożniono rzekę Cienką w miejscowości Kąty Miąski i na tej rzeczce pobudowano most o dużej wytrzymałości.

Jeśli chodzi o mnie, to mam wielką prośbę do wójta gminy Strachówka, aby powzięto inicjatywę pobudowania studni głębinowych, ponieważ istniejące są z wadą podskórną, która nie jest zdatna do spożywania dla ludzi i zwierząt.

Woda w tych studniach jest koloru żółtego i nazwałbym ją rudawizną. Są ludzie zamożniejsi, np. działacze, którzy mają studnie głębinowe z wodą zdatną do spożywania, ale biednych rolników nie stać na pobudowanie studni głębinowych.

Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności należałoby pobrać próbki ze studni ujęcia podskórnego, które dać na zbadanie w laboratorium, gdzie stwierdzono by stopień zanieczyszczeń. Zdaję sobie sprawę, że nie od razu Kraków zbudowano, ale stopniowo należałoby się zająć sprawą wody, bo czysta woda to zdrowie.

Jeśli chodzi o sprawy finansowe, bo wiadomo, że to będzie dużo kosztowało, to może udałoby się część kosztów pokryć z dopłat unijnych, trochę z budżetu gminy oraz minimalnie od bogatych rolników. Żyjemy już w XXI wieku i musimy bronić swego zdrowia…

Numer: 5 (852) 2013Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *