Powiat policyjny

To już tradycja, że w okresie Bożego Narodzenia mińskich policjantów odwiedza mikołaj. Zwykle przyjeżdżał z prezentami w śnieżycę lub pluchę, ale tym razem do powiatowej komendy przywiózł słońce. I to ono ma być pozytywną wróżbą dla mińskich stróżów prawa na nowy rok. Tego, by ich nie opuszczało, życzyli im goście zorganizowanego przez jednostkę spotkania opłatkowego.

Służba świąteczna

Tegoroczna wigilia w komendzie powiatowej policji przyszła nagle, bo nie do końca było wiadomo, czy mikołaj dotrze do Mińska na czas. Udało się i przed jednostką jak co roku wylądowały nowe radiowozy zakupione ze środków Policji oraz przy wsparciu samorządów. Tym razem cztery – nieoznakowany opel insygnia, który ścigał będzie nierozważnych kierowców, dwa tajne ople astry oraz oznakowana kia dla wydziału prewencji. Do zakupu tych wozów 60 tys. złotych dołożył powiat miński, a 37,5 tys. zł – miasto Mińsk Mazowiecki.

Kluczyki do nowych samochodów przekazywał zastępca komendanta stołecznego policji insp. Dariusz Pergoł w asyście komendanta powiatowego mł. insp. Roberta Żebrowskiego, starosty Antoniego Tarczyńskiego czy reprezentującej UM Anny Kwiatkowskiej – zastępczyni komendanta straży miejskiej. Policyjny kapelan ks. Jerzy Danecki wręczał natomiast breloczki ze św. Krzysztofem, a później wyświęcił nowe pojazdy, by służyły niezawodnie i długo.

Przekazanie radiowozów to tylko jeden z powodów uroczystego spotkania w komendzie KPP. Tradycją jest również wspólny opłatek, na który mińscy stróże prawa zapraszają wszystkie zaprzyjaźnione służby mundurowe, władze samorządowe, księży, a także przedstawicieli prokuratury i prezesów banku spółdzielczego. Mimo zmiany warty, policjantów nie opuścił w tym dniu także były komendant mł. insp. Robert Kokoszka, obecnie kierujący jednostką w Otwocku. Jego następca dziękował swoim podwładnym za wspólne 3 miesiące i wysoko ocenił ich pracę.

Słowa pochwał policjanci usłyszeli również z ust starosty Tarczyńskiego, który przypominając ostatnią komisję bezpieczeństwa, wspomniał o spadku liczby przestępstw i wzroście wykrywalności. Życzył też, by słońce, które zaglądało podczas spotkania w okna komendy, uśmiechało się do funkcjonariuszy przez cały nowy rok.

Nie będzie on należał do łatwych. Mimo wytężonej pracy przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom szczytu klimatycznego w Warszawie w listopadzie br., policjantów nie czeka odpoczynek. Jak zapowiedział insp. Pergoł – nowy rok przyniesie im ciężką służbę podczas mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce, w tym i na stadionie narodowym.

Służbę pełnić będą także w święta, by mieszkańcy powiatu mińskiego mogli czuć się bezpiecznie. Pomimo to, komendant Żebrowski życzył im, by nie opuszczała ich świąteczna atmosfera i wolne chwile spędzili w rodzinnym gronie. Podobnych życzeń było więcej, ale już przekazywanych indywidualnie przy łamaniu opłatka i z delikatnie brzmiącymi kolędami w tle.

Numer: 51/52 (846/847) 2013 Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *