Powiat mińskiSztuki walki

Kluby Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów i Poświętne oraz Mazowieckie Centrum Tang Soo Do Wołomin świetnie zaprezentowały się podczas drugiej edycji Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walk „Silesian Samurai” rozgrywanych w od 30 listopada do 1 grudnia w Rybniku. Występ 11 zawodników obu klubów przyniósł sukces w postaci 26 medali, z czego aż 9 stanowiły te koloru złotego, 12 – srebrnego i 5 – brązowego.

Medalowe TSD

Sztuki walki / Medalowe TSD

Na hali w Rybniku do rywalizacji stawiło się około 130 zawodników reprezentujących kluby kungfu, karate, taekwondo, martialtricks itp. oraz tang soo do. Formuła zawodów była dość ciekawa, z oprawą muzyczną, świetlną oraz niekiedy nawet efektami specjalnymi. Wachlarz konkurencji był również dość szeroki. Na konkurencje złożyły się: formy tradycyjne, formy przy muzyce, SoftStickFight (walki na piankowe pałki), SemiContactFight, weapons challenge (walki w zbrojach bambusową bronią: miecz, kij, pałki), break special technics (technik rozbić specjalnych), battle tricks (bitwa na triki), duo fightscene (reżyserowane sceny walki).

Zawodnicy Tang Soo Do startowali w wielu konkurencjach, pozostawiając po sobie dobre wrażenie. Ciekawostką jest fakt, że w kilku konkurencjach danej kategorii często całe podium lub jego większość należało właśnie do zawodników Tang Soo Do, np. w technikach rozbić specjalnych czy walk semi-contact, a nawet walki bambusową bronią weapons challenge – konkurencji nieznanej zawodnikom i nietrenowanej w klubach.

Z TSD Ronin Stanisławów/Poświętne na podium stawali: Kamil Pasik (3 złote medale i 2 brązowe), Adrian Laskowski (2 złote i 2 srebrne), Natalia Gawryś (srebrny i brązowy), Natalia Gnich (brązowy) i Jacek Kesler (złoty i 2 srebrne). Z MC TSD Wołomin medale zdobyli: Wiktoria Banaszek (złoto, srebro, brąz), Filip Szymaszczyk (złoto, srebro, brąz), Monika Banaszek (złoto, srebro, brąz), Kamil Banaszek (brąz) oraz Michał Majewski (2 srebra) – Był to bardzo udany turniej, służący nabraniu nowych doświadczeń, integracji zawodników obu klubów tang soo do, a także z zawodnikami innych klubów i organizacji, oraz nawiązaniu nowych ciekawych znajomości – podsumowuje trener Kesler.

Numer: 50 (845) 2013   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *