LatowiczW gminie Latowicz

W sobotę 16 listopada 2013 roku o godz. 13.00 w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie została odprawiona msza dziękczynno-błagalna w 50. rocznicę ślubu mieszkańców gminy Latowicz.

Złotka w Wielgolesie

W gminie Latowicz / Złotka w Wielgolesie

Tam ksiądz Arakadiusz Rakoczy poprowadził odnowienie ślubów siedmiu par, które w 1963 roku stanęły na ślubnym kobiercu i przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. To Bogumiła i Feliks Gajowniczkowie z Latowicza , Marianna i Henryk Jaworscy z Budzisk, Leokadia i Władysław Małeccy z Wielgolasu, Teresa i Jan Wilkowie ze Strachomina, Stanisława i Władysław Wzorkowie z Latowicza, Helena i Ryszard Zagrabscy z Bud Wielgoleskich oraz Janina i Bernard Zawadkowie z Transboru.

Słowa przysięgi małżeńskiej dotrzymali, wychowując 25 dzieci (40 wnucząt), z czego aż dwie pary po czworo a państwo Małeccy – sześcioro. W dniu ślubu właśnie Leokadia Małecka miała 18 lat. Podobnie Wzorkowie, a Jaworscy odpowiednio 31 i 34 lata. Najstarszym kawalerem był Feliks Gajowniczek, który w wieku 37 lat ożenił się z o 10 lat młodszą Bogumiłą.

Wszystkie pary w budynku Kazimierzówki wójt Bogdan Świątek-Górski udekorował w imieniu prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, a listy gratulacyjne wręczył przewodniczący Jan Domański. Wszyscy życzyli świętującym parom jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat w zdrowiu i szczęściu. Nie zabrakło wspomnień, uroczystych toastów i pysznego tortu, a całą uroczystość umilała kapela Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu, grając utwory z lat młodości jubilatów.

Numer: 48 (843) 2013   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *