Korowód kolędowy

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej we współpracy z mińską gminą oraz Zespołem Szkół w Stojadłach organizuje drugi korowód kolędowy.

Jasełka do Stojadeł

Korowód kolędowy / Jasełka do Stojadeł

Celem konkursu jest kultywowanie i zachowanie tradycji obrzędów kolędowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Będzie przy tym okazją do prezentacji działających na terenie poszczególnych gmin zespołów muzycznych i teatralnych, a dzięki nim promocją działań kulturalnych poszczególnych gmin. Przyczyni się również do wymiany doświadczeń i integracji społeczności lokalnych.

Konkurs odbędzie się w Zespole Szkół w Stojadłach w piątek 6 grudnia br. od godz. 9.00, ale zgłoszenia przyjmowane są tylko do 29 listopada w biurze LGD lub ZS w Stojadłach.

W konkursie mogą wziąć udział grupy kolędnicze składające się z 3 do 10 osób. W skład grupy powinny wchodzić dzieci, młodzież, osoby pełnoletnie i seniorzy. Uczestnikami konkursu mogą być grupy z obszaru LGD Ziemi Mińskiej, a zgłaszać mogą samorządy, szkoły, KGW i sołtysi.

Cenne nagrody rzeczowe zostaną przyznane za zajęcie trzech pierwszych miejsc. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i upominek. W trakcie konkursu planowany jest catering.

Numer: 47 (842) 2013   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *