W Halinowie

15 września odbył się w Halinowie „Piknik na Zdrowie” – projekt Gminnego Centrum Informacji w Halinowie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Impreza odbyła się na terenie przy Gminnym Centrum Kultury w Halinowie

Piknik na zdrowie

W Halinowie / Piknik na zdrowie

Piknik rozpoczął I Bieg Uliczny na dystansie ok.10 km, w którym wzięło udział ponad 30 biegaczy. W organizacji biegu pomogli policjanci z KP w Halinowie oraz harcerze 63 dh „Ogień” z Okuniewa. Nagrody dla biegaczy ufundowała firma Colgate-Palmolive Halinów i Niepubliczne Przedszkole Wyliczanka.
Głównym punktem pikniku była jednak możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Do dyspozycji mieszkańców byli lekarze specjaliści tacy jak choćby kardiolog, optyk czy pulmonolog, a także rehabilitanci z Centrum Rehabilitacji „Pod Dębami”. Ponadto pielęgniarka z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Halinowie wykonywała badania poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu, badania ciśnienia krwi. Dodatkowo mieszkańcy mogli skorzystać z badań osteoporozy i badań mammograficznych. Na pikniku była też możliwość oddania krwi, ponieważ przybył autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z ul. Saskiej w Warszawie. W ciągu 6 godzin krew oddało 28 osób. Mieszkańcy mogli też skorzystać z instruktażu pierwszej pomocy, którą prezentował ratownik z PCK Regionu Mazowsze.
Swoje stoisko na pikniku miała też Komenda Powiatowa Policji z Mińska. Nie mogło zabraknąć strażaków z OSP Długa Kościelna, którzy przygotowali grilla i w ten sposób zbierali pieniądze na budowę strażnicy. Swój namiot zostawili też harlejowcy z Prospect Gremium. Reklamowali się też judocy z UKS Halinów Judo Team. Dodatkowo na halinowskim „Orliku” turniej piłki nożnej zorganizowało Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty.
Podczas pikniku, po raz kolejny w tym roku, mieszkańcy mieli możliwość spotkania się z Radnymi Rady Miejskiej na specjalnie przygotowanym stoisku zorganizowanym przez Gminne Centrum Informacji w Halinowie oraz Lokalną Grupę Działania Ziemi Mińskiej. Samorządowcy chętnie udzielali informacji, rozdawali materiały o dostępności obrad sesji Rady Miejskiej na stronie Urzędu Miejskiego, zapraszali Mieszkańców do uczestnictwa w sesjach Rady. Mieszkańcy również wypełniali ankietę ewaluacyjną dotyczącą najważniejszych informacji o Radzie Miejskiej m.in.: jej składzie, pracach, dyżurach radnych oraz informacji o obradach. Wszystko za sprawą realizowanej przez GCI akcji „Masz Głos Masz Wybór”, mającej na celu poprawę komunikacji pomiędzy radnymi a mieszkańcami gminy Halinów.
W programie pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Zorganizowane zostały konkursy plastyczne i literackie o tematyce zdrowotnej, w których dzieci mogły wygrać cenne nagrody. Ponadto, w budynku GCK zlokalizowano kącik prac plastycznych. Na scenie odbywały się też quizy i zabawy dla dzieci i młodzieży poświęcone tematyce zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia.
– Na pikniku usłyszeliśmy też dużo dobrej muzyki. Na scenie wystąpiła młoda i zdolna młodzież z GCK Okuniew, która zaśpiewała rockowe piosenki. Była to zapowiedź dalszych koncertów. Wystąpił zespół Zła Obsesja, Warmside z mieszkanką gminy Halinów Anią Szulim na czele, a na finał gwiazda zespół Harlem – podsumował dyrektor GCK, Dariusz Kowalczyk.
Piknik zorganizował Urząd Miejski w Halinowie przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Gminnego Centrum Informacji.

Numer: 2012 44   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *