Mińsk MazowieckiW ZSM-2

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także rozwijania talentów i zainteresowań. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół Miejskich nr 2, czyli dawna Trójka, która właśnie podsumowała sukcesy swoich uczniów z zeszłego roku szkolnego. Ich lista jest długa i nie tylko sportowa…

Nie tylko sportem

W ZSM-2 / Nie tylko sportem

Już od początku roku szkolnego uczniowie ZSM-2 pokazali na co ich stać. Podczas XVI Powiatowego Konkursu Krasomówczego Natalia Majewska zajęła I miejsce, pokonując 20 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zwyciężczyni wygłosiła wystąpienie pt. ,,Doktor Jan Hubert - lekarz i bohater”, które przygotowała pod okiem Grażyny Kałczewiak. Natalia otrzymała również nagrodę publiczności. Kibicowali jej koledzy i koleżanki z klasy II j.

Wszyscy mogli być dumni z Natalii również podczas konkursu Cichy Bohater. Spisane przez nią refleksje po spotkaniu z harcerką Szarych Szeregów nagrodzono II miejscem.

Gimnazjaliści z Kusego znani są z sukcesów sportowych. I tym razem ich umiejętności okazały się nie do przebicia przez uczniów z innych szkół. Chłopcy grający w piłkę ręczną spisali się na złoty medal w mieście i powiecie. Zostali też wicemistrzami regionu siedleckiego. Zwycięstwo odnieśli również w VII pokoleniowym turnieju męskiej halówki im. Janusza Kusocińskiego. W szóstkach piłkarskich zajęli III miejsce w powiecie, a dziewczęca i męska reprezentacja w koszykówkę uplasowała się na IV pozycji.

Jednak nie tylko w sporcie świecą przykładem. W ramach historycznego konkursu przedmiotowego organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty, dwoje uczniów z ZSM-2 – Olga Majchrzak i Andrzej Zawadka – zakwalifikowało się do etapu rejonowego, a sam Andrzej aż do wojewódzkiego. Dumy przysporzyła również Wiktoria Piskorz, która otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim „Bolesław Prus – wnikliwy obserwator i wrażliwy człowiek”.

Uczniowie ZSM-2 znaleźli się także na podium, biorąc udział w projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej dotyczącym problemu niedożywienia w Sudanie Południowym. Udało im sie zdobyć II miejsce. Na trzecim zaś znaleźli się „milusińscy” z SP4, którzy wystartowali w powiatowym konkursie piosenki kabaretowej i teatralnej organizowany co roku w murach szkoły.

– To największe sukcesy w ubiegłym roku szkolnym, tych mniejszych jest całe mnóstwo. Cieszymy się, że w naszej społeczności szkolnej znajdują się perełki, dzięki którym jest o nas głośno – podsumowuje Sylwia Giedzińska z ZSM-2.

Numer: 45 (840) 2013   Autor: (opr. jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *