Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim zdobył srebrny certyfikat ogólnopolskiej nagrody Placówka Roku 2013. Otrzymanie nominacji to uhonorowanie pozycji szkoły na rynku, jej wkładu w rozwój edukacji oraz autorytetu, jakim cieszy się wśród uczniów i specjalistów branżowych. Organizatorem merytorycznym jest Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, instytucja od lat wspierająca sektor edukacji.
Srebrny prestiż
Póki co, ceńmy czas i nie zmarnujmy swych szans, to jeden z wersów hymnu szkoły, nawołujących uczniów do podejmowania trudu i nieustannego pukania do wrót mądrości. Ci zdają sobie sprawę, jak ważne jest budowanie swojej przyszłości na wiedzy i konkretnych umiejętnościach, toteż pełnymi garściami korzystają z propozycji, jakie oferuje im szkoła. Jej atuty to specjalistyczne pracownie, m.in. samochodowe, logistyczno-spedycyjne, elektryczno- elektroniczne, teleinformatyczne, Akademia CISCO, laboratoria matematyki, fizyki doświadczalnej czy certyfikowane laboratorium ECDL.
Rozwój osobisty, sportowy i kulturowy uczniów zapewniają zajęcia pozalekcyjne. Rajdy rowerowe, żeglarskie z klubem “Pagaj”, współpraca z Politechniką Warszawską oraz WAT czy pierwsze doświadczenia w kablowej telewizji szkolnej ME CHANIK TV – to gratka dla niejednego pasjonata.
– Nasze dokonania zostały zauważone w środowisku oświatowym, biznesowym i lokalnym – nie bez dumy mówił dyrektor Tomasz Płochocki. – Zaszczytny tytuł, który otrzymaliśmy po raz drugi, wyróżnienia IT Szkoła – zdobywanie certyfikowanych kompetencji informacyjno-komunikacyjnych, „Bezpieczna Szkoła” , udział w programie TVP czy tytuł Ambasadora EFS 2011, to namacalny efekt pracy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz partnerów lokalnych – przekonywał dyrektor.
Uczniowie szkoły otwierają działalność gospodarczą, są odważni, nie boją się i już na zawodowym starcie stają się konkurencyjni dla innych. Właśnie dzięki innowacjom pedagogicznym, chociażby kontynuowanej „Start Up – Szkoła dla młodych” młodzież uczy się w praktyce prowadzić mini-przedsiebiorstwa. Na dzień dzisiejszy szkoła zyskała na realizację edukacyjnych projektów zawodowych oraz innowacji pedagogicznych w kształceniu zawodowym 4 mln złotych, co zdecydowanie przybliża uczniom rynek pracy.
Szkoła podejmuje z sukcesem współpracę z 47 lokalnymi partnerami oraz współpracę zagraniczną, chociażby z placówką kształcenia zawodowego BbS „Eike von Repgow” Magdeburg w Niemczech. Nie spoczywa jednak na laurach. W styczniu ruszy kolejny projekt realizowany wspólnie z Niemcami. Tym razem w dziedzinie informatyki.
Nie bez znaczenia jest także organizacja przedsięwzięć i inicjatyw dla środowiska. Mechanik tradycyjnie organizuje konkursy GIM BIT i Święto Liczby Pi, sympozja z PW oraz Bezpieczna Jazda, zaprasza na pokazy samochodów ciężarowych oraz organizuje Powiatową Ligę Piłki Koszykowej Szkół Ponadgimnazjalnych.
Rozwijanie talentów, przygotowanie do najważniejszych egzaminów: maturalnego, zawodowego oraz społeczna inicjacja w lokalnym środowisku, składają się na sprzyjający nauce klimat tej szkoły. – Brakuje tylko złota i platyny – mówił dyrektor, snując nowe już pomysły i zapraszając na obchody 70-lecia szkoły.
Numer: 43 (838) 2013 Autor: Teresa Romaszuk
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ