W ubiegłą sobotę przy Szkole Podstawowej im Marii Kownackiej w Starej Niedziałce odbył, zorganizowany przez rodziców, piknik. Nieprzychylna pogoda nie wystraszyła amatorów integracji, ale trudno się dziwić, bo charytatywny zamysł imprezy „Bezpieczna Szkoła w ruchu” wsparli aktorzy scen warszawskich, przedstawiciele Grupy Onet oraz liczni sponsorzy lokalni.
Zabawa z vipami
Pachnące latem jabłka kusiły i zachęcały skrytych pod kapturami oraz nieśmiałych jeszcze gości do zabawy. Na powitanie wicedyrektor Agnieszka Natorff-Gałka życzyła jesiennych uciech, przednich, sportowych emocji i oczywiście słońca. Te, jak na złość nie chciało wyjść zza chmur i dopiero przygotowana przez rodziców oraz darczyńców loteria fantowa, tak naprawdę stała się siłą napędową sobotniego spotkania.
Kupowane za przysłowiowy grosik loteryjne losy, schodziły jak świeże bułeczki, a do wsparcia mniej zamożnych uczniów szkoły namawiali Martyna Krusiewicz i Mariusz Niemyjski, przedstawiciele Rady Rodziców. Na wszystkich czekały kubki, słodycze, zabawki, , a nawet pakiet do fryzjera i kolacja w restauracji oraz, jak na dzień sportu przystało, piłki. Kusił też rower, który w rezultacie powędrował do Mai Biernackiej, uczennicy klasy czwartej.
Dużym wzięciem cieszyły się tego dnia, przygotowane specjalnie na tę imprezę domowe ciasta, które jednak, z racji zimna, miały konkurencję w postaci przysmaków z grilla. Gorąca herbata oraz kulinarne delicje nie przesłoniły jednak emocji, które zgotowały sportowe rozgrywki z aktorami. Osłodą na początek stał się pokaz żonglerki freestyle w wykonaniu Krystiana Wójcika z Cegłowa. Znany z roli detektywa Tomasza Orlika w serialu „Malanowski i partnerzy” Tomasz Mandes żonglował także, ale znacznie lepiej radził sobie na boisku. Wspólnie z Rafałem, Sławomirem, Jackiem, Krzysztofem, Filipem i Maciejem Mandesami, Adrianem Orlikiem, Przemkiem Sadowskim i Maćkiem Świderskim rozegrał mecz (2:2) z dziewczętami.
Aktorzy wykazali się niezwykłą kondycją, co musieli im przyznać sędziowie Osica oraz Marcin Szulc. Gimnazjalistom, z kapitanem Marcinem Niedźwiedziukiem także się nie udało złamać gości. Wygrana nie była im pisana i nie pomogły taneczne uniki bramkarza Łukasza Felczyka (karne 3:4) oraz późniejsze emocjonujące potyczki z rodzicami oraz nauczycielami. Potem nasyceni strawą goście zaprosili młodzież na warsztaty. Patriotyczne aspekty filmu o Popiełuszce, sposoby budowania roli i swoje zainteresowania historią Polski przybliżał Marcin Rozenek.
Skoki na trampolinie, zabawy z klaunem, karaoke, malowanie kredą, rowerowy tor przeszkód, mecz pokoleniowy w dwa ognie, zwiedzanie ogrodu dendrologicznego czy zumba wytańczona wspólnie z Małgorzatą Stecką, to nie wszystkie atrakcje tego dnia. Osiągnięcia w warcabach stupolowych podsumował także Grzegorz Kulma (nagrody: Jakub Osica, Mateusz Witkowski, Ula Kolarzt, Piotr Szopa, Dominika Kulma, Klaudyna Kołodziejczyk), były też całkiem „letnie” lody, wata cukrowa i wesołe miasteczko. Sprzęt oraz swoje umiejętności pokazali również strażacy. Podobał się także pokaz w wykonaniu sportowców Mińsko-Mazowieckiego Klub Karate Kyokushin oraz Sensei Macieja Wójcickiego 1 dan.
Jak na bezpieczną szkołę przystało wszystko na ten temat mówili i w konkursowych formach utrwalali policjanci asp. Mariusz Ziubiński oraz sierż. sztab. Stanisław Ambroziewicz. Do wspólnej zabawy i pokonywania przeszkód wszelakich zapraszali członkowie klubu Parkour Wschód oraz uprawiający tę sztukę już ponad dziesięć lat Piotr Lichota.
Do zdrowego ruchu, tańca i uśmiechu nikogo nie trzeba było szczególnie namawiać. Niedziałkowe figle udzieliły się wszystkim, toteż goście długo jeszcze zagrzewali się do wspólnej zabawy.
Numer: 43 (838) 2013 Autor: Teresa Romaszuk
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ