CegłówW gminie Cegłów

W tym roku 14 października był szczególnie ważnym dniem dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie, którą prowadzi już nie gmina a stowarzyszenie.

Wiciejów podwójny

W gminie Cegłów / Wiciejów podwójny

Uczniowie pod opieką Hanny Stolarskiej przygotowali ciekawe przedstawienie, w którym byli... nauczycielami. Zamiana ról wprawiła wszystkich w dobry nastrój, co potwierdzał uśmiechem wójt Marcin Uchman i wiceprezes stowarzyszenia rozwoju Wiciejowa Tomasz Ławecki.

A pierwszaki? Z powagą dawały się pasować ołówkowi dyrektorki Anny Śpiewak Bartnickiej, by potem przysiąc, że Igor Murasicki, Jessica Cegiełka, Kacper Kaczmarek, Zuza Świderska, Wiktoria Rek, Hubert Głuchowski, Ola Gzik, Oliwia Frąk będą dobrymi uczniami.

Wychowawczyni Iza Głażewska wiedziała, że niewielka trema okaże się mobilizująca, więc wszystko poszło śpiewająco. Także dosłownie, bo śpiewały nie tylko dzieci, ale i nauczyciele, którzy są takimi samymi debiutantami, jak ich uczniowie. Pierwszoklasiści dostali również talon o wartości 150 zł, który w przyszłości wykorzystają na przyjemności. Nietuzinkowym prezentem było również drzewko – wierzba, które dzieciaki posadzili dzień później na terenie szkoły. Drzewko ma symbolizować zakorzenianie się uczniów w społeczność szkolną, poczuwanie się do odpowiedzialności za wspólne mienie oraz ma być przejawem lokalnego patriotyzmu.

Numer: 42 (837) 2013   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *