Mińsk MazowieckiMińsk integracyjny

Już po raz szósty mińskie GM-2 postawiło na sportową integrację. Blisko 150 uczniów klas integracyjnych z Piątki i Szóstki, SP w Starogrodzie, Rudzienku i Mrozach, a także z GM-2, GM-3 i stowarzyszenia Krok dalej na boiskach wielofunkcyjnych zmagało się z własnymi słabościami, by pokazać, że każdy może odnosić sukcesy.

Pokonać granice

Jak przystało na igrzyska, imprezę rozpoczęto od wywieszenia flagi olimpijskiej niesionej w korowodzie sportowców. Uroczystego otwarcia dokonał starosta Antonii Tarczyński, burmistrz Marcin Jakubowski oraz dyrektorowie szkół, poradni Psychologiczno- -Pedagogicznej i innych placówek. Wszyscy życzyli uczniom udanej zabawy i wygranej z własnymi słabościami.

Na uczestników igrzysk czekało 7 konkurencji, które przygotowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród nich znalazł się rzut piłką, niesienie lotki, niesienie woreczka na głowie, rzucanie ringiem na pachołek, rzucanie woreczkiem czy trzymaniem piłki w parach. Zawodnicy zdrowi pomagali swoim niepełnosprawnym kolegom, udowadniając że w sporcie nie ma żadnych granic.

– To co dla jednego jest pokonaniem bariery, dla drugiego jest bułką z masłem. O to tutaj chodzi – mówiła koordynująca imprezę z ramienia MOSiR Eliza Gagol. Tego dnia nie liczyły się wyniki. Każdy uczestnik został nagrodzony z rąk dyrektora GM-2 Grzegorza Wyszogrodzkiego i dyrektora MOSiR-u Roberta Smugę. Na każdego czekały też napoje i przysmaki z grilla

Numer: 41 (836) 2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *