Niebezpieczne rewiry

Już po godz. 21.00 policjanci z drogówki patrolowali ulicę Warszawską w Mińsku Mazowieckim. W pewnej chwili zauważyli Rover-a jadącego od strony Siedlec. Kierowca auta na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Wideorejestrator wskazał, że auto jechało 138 km/h. Policjanci postanowili skontrolować kierowcę. Ten jednak zignorował sygnały i zaczął uciekać.

138 km/h przez Mińsk

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierowca uciekając ulicą Warszawską przejechał skrzyżowanie z ulicą Kazikowskiego na czerwonym świetle. Zjechał nagle z głównej ulicy i próbował zgubić policyjny pościg, uciekając bocznymi uliczkami. Uciekinier wyłączył światła w samochodzie, jednak policyjne radiowozy cały czas były tuż za nim, a funkcjonariusze dokładnie śledzili jego poczynania.
Na ulicy Szczecińskiej doszło do zatrzymania pirata drogowego. Po wylegitymowaniu okazało się, że ma on 21 lat i pochodzi z gminy Kałuszyn. Mężczyzna próbował tłumaczyć się mundurowym, że przestraszył się konsekwencji związanych z brakiem aktualnych badań technicznych i dlatego nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był trzeźwy.
21-latek odpowiedział już za popełnione wykroczenia drogowe – straci na cały rok prawo jazdy i zapłaci wysoką grzywnę.

Numer: 2012 43 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *