W Siennicy

Nie tylko Ruda dała upust ziemniaczanym harcom kulinarnym. Także w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Smyka w Siennicy świętowano smak pieczonego ziemniaka.

Smyk kartoflany

Nie tylko, bo dzieci dowiedziały się, skąd kartofle pochodzą, jak inaczej są nazywane oraz jakie potrawy można z nich przygotować.

Po takiej dawce teorii wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział we wspólnej zabawie. Odbyło się sadzenie i zbieranie ziemniaków, rzut do celu ziemniakiem oraz slalom z przeszkodami z ziemniakiem na łyżce. Dużo radości sprawiła im piękna jesienna pogoda, mogli świętować na świeżym powietrzu. Na zakończenie uroczystości nadszedł dla dzieci bardzo ważny moment – ogłoszenie wyników konkursu rodzinnego o ziemniakach cudakach. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością. Jury w szczególny sposób wyróżniło cztery prace, chociaż nagrodę i dyplom otrzymało każde dziecko biorące udział w konkursie. Trudno było wrócić do sal przedszkolnych, gdzie na podwieczorek czekała na przedszkolaki także kartoflana niespodzianka – pyszne pieczone ziemniaki.

Numer: 41 (836) 2013 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *