Niebezpieczne rewiry

Policjantów z Dobrego wezwano do gminy Jakubów, gdzie na poboczu drogi leżał nieprzytomny mężczyzna. Na miejscu okazało się, że jest pijany. Funkcjonariusze dobudzili go i postanowili odwieźć do domu. Kiedy mężczyzna dojechał już do swojego domostwa, podziękował policjantom za pomoc. To jednak nie był koniec interwencji.

Strzelał do policji

Niebezpieczne rewiry / Strzelał do policji

Stróże prawa postanowili sprawdzić, czy mężczyzna ponownie nie opuści swojego domu, bo wcześniej znaleziono przy nim rower i podejrzewali, że może spróbować nim wyjechać na ulicę. W pewnej chwili rozległ się dźwięk tłuczonego szkła. Mundurowi zobaczyli w oknie sylwetkę mężczyzny mierzącego do nich z wiatrówki z celownikiem optycznym.
Mężczyzna zaczął wyzywać policjantów. Jakby tego było mało, przeładował wiatrówkę i kilkakrotnie strzelił w ich kierunku ze śrutu. Stróżom prawa nie pozostało nic innego, jak tylko obezwładnić agresywnego strzelca. W momencie kiedy ten ładował wiatrówkę, błyskawicznie dobiegli do niego i zabrali mu broń. Po chwili był już obezwładniony i w kajdankach doprowadzony do radiowozu.
Mężczyzną, który w strzelał do policjantów z wiatrówki, był 53-letni Zdzisław G. Po zbadaniu alkomatem, okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejne 48 godzin spędził w policyjnym areszcie, a kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów i znieważenia funkcjonariuszy publicznych podczas interwencji.
To jeszcze nie koniec tej sprawy. Na mocy postanowienia prokuratora, wobec Zdzisława G. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Mężczyznę czeka sprawa karna. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Numer: 2012 43   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *