Powiat mińskiPowiat policyjny

Po 3 latach kierowania policją w powiecie mińskim i dbania o bezpieczeństwo mieszkańców insp. Robert Kokoszka opuścił mury komendy. Na warcie zmienił go komendant KPP w Otwocku. To tam właśnie zasiądzie Kokoszka jako nowy kierownik. Za nim jednak to nastąpiło tłumy przyjaciół i współpracowników żegnały go uroczyście 26 września – najpierw w komendzie KPP, a później w zajeździe Pod Różami.

Zmiana warty

Powiat policyjny / Zmiana warty

Młodszy inspektor Robert Kokoszka z mińską jednostką policji związany był przez 22 lata. To tu rozpoczął swoją służbę, a wkrótce objął stanowisko zastępcy komendanta, by w 2010 roku stanąć na czele komendy. Po 3 latach kierowania jednostką komenda stołeczna zadecydowała o jego przeniesieniu do Otwocka.

– Ostatnie kilka lat to okres naznaczony szczególną odpowiedzialnością za policję w powiecie mińskim. Dziękuję za wsparcie jakiego mi udzieliliście – mówił Robert Kokoszka podczas uroczystego apelu. Żegnali go policjanci, współpracownicy, samorządowcy i przyjaciele. Wśród gości nie zabrakło komendanta stołecznego policji nadinsp. Dariusza Działy, który decyzję przeniesienia Kokoszki tłumaczył chęcią wymiany doświadczeń.

Na stanowisku komendanta powiatowego Roberta Kokoszkę zastąpi teraz dotychczasowy kierownik jednostki w Otwocku – jego imiennik mł. insp. Robert Żebrowski. Mińska komenda to druga w jego karierze zawodowej placówka, którą będzie kierował. Jego doświadczenie zdobyte w ciągu 21 lat służby ma być pomocne w pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mińskiego.

– Jestem spokojny, bo wiem, że jednostkę przekazuje w dobre ręce – mówił Kokoszka, ściskając swojego następcę. Nie zapomniał też o swoim byłym zastępcy. Kwiatami żegnał podinsp. Pawła Winka, który od 17 września 2013 roku zastępuje komendanta rejonowego policji Warszawa VI.

Starosta Antoni Tarczyński obu byłych komendantów chwalił i dziękował za troskę o poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, choć nie ukrywał, że żegna się z nimi niechętnie. – Z pokorą przyjmujemy decyzje, które zapadły. Staramy się je do końca zrozumieć – mówił do komendanta stołecznego. Nowego kierownika mińskiej KPP obdarzył jednak zaufaniem, że sprawdzić się na tym stanowisku również dobrze, jak poprzednik.

Nowemu komendantowi policjanci przekazali sztandar jednostki, a po części oficjalnej ustawiali się w długiej kolejce, by starego kierownika żegnać, a nowego witać. Nie zabrakło całej serii wspólnych zdjęć, uścisków i życzeń, które wkrótce potem przeniosły się do zajazdu Pod Różami.

– Mińscy policjanci i pracownicy komendy dziękują mł. insp. Robertowi Kokoszce za to, że był sprawiedliwym i dobrym szefem, skutecznym i zdecydowanym w działaniu. Życzą też, aby jego służba – od dzisiaj już pełniona dla społeczności powiatu otwockiego – była równie aktywna, jak dotychczas pełniona w powiecie mińskim – mówi w imieniu całej jednostki podkom. Daniel Niezdropa. – Nowemu komendantowi życzymy zaś, aby jego ścieżka policyjnych doświadczeń, była zawsze pełna satysfakcji z policyjnej służby i sukcesów w podejmowaniu kolejnych inicjatyw służących bezpieczeństwu publicznemu – dodaje. Nam pozostaje tylko do tych życzeń się przyłączyć.

Numer: 40 (835) 2013   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *