Powiat mińskiLigi piłkarskie

W sobotę 21 września drużyna Jerzego Milika (ex trenera Mazovii) była o krok od wygranej z jego byłymi podopiecznymi. Watra Mrozy zremisowała na wyjeździe 1:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Sobotni meczy był pełen piłkarskich pomyłek i straconych punktów. Tego dnia Maza nie potrafiła pokonać świeżo upieczonej drużyny z siedleckiej okręgówki. Skutkiem tego straciła pozycję lidera.

Co z Mazovią?

W 8 kolejce ligi okręgowej Tygrys Huta Mińska wygrał 4-1 z Orłem Łosice. Podopieczni Marka Czyżkowskiego wychodzą na prowadzenie przed Mazovią i plasują się na drugim miejscu w tabeli. W niedzielę Fenix Siennica wygrał 1-0 z Victorią Kałuszyn. Pomimo dobrej gry Victy z początku meczu, zespół z Kałuszyna opadł z sił. Wtedy inicjatywę przejął Fenix. Opanował środek pola i spokojnie kontrolował spotkanie. Druga połowa bardziej nerwowa. Największą nerwowość wprowadzał sędzia, który „podjął mnóstwo niezrozumiałych decyzji”. Brak konsekwencji oraz złe decyzje spowodowały między innymi czerwoną kartkę dla jednego zawodnika Victorii. Zwycięską bramkę strzelił Piotr Markowski.

W sobotę 21 września na boisku przy ulicy sportowej w Mińsku Mazovia zremisowała 1-1 z Watrą Mrozy. Gola dla Mińska strzelił Rafał Słowik, a dla Mrozów – Daniel Serwatka.

Kibiców Mazy do szewskiej pasji doprowadził sędzia, który podyktował bezzasadnie rzut karny przeciwko gospodarzom, ale to nie było wszystko.

Duży ból kibicom sprawiała sama gra mińszczan! Niepotrzebne gwiazdorstwo, nieudolnie akcje w polu sprawiły, że Maza zamiast atakować Watrę, wycofywała się na własną połowę lub ostatecznie pod swoją bramkę. Oba zespoły miały wielokrotne akcje sam na sam, jednak bramkarze: Dróżdż i Szelągowski niczym mur ratowali honor swoich drużyn. Passa trzyma się drużyny MKS Podlasie Sokołów Podlaski, która na własnym boisku wygrała 7-1 z Hutnikiem Huta Czechy.

W A-klasie po raz pierwszy w sezonie Nojszewianka Dobre zremisowała 2-2 z Orłem Unin. Wpadkę zaliczyła Jutrzenka Cegłów, która na wyjeździe przegrała 3-4 z Wichrem Sadowne. Trzy gole dla Cegłowa strzelił Michał Wadas. Remisem 3-3 zakończył się wyjazdowy mecz Mazovi II Mińsk Mazowiecki z Błękitnymi Stoczek. Płomień Dębe Wielkie wygrał 3-1 z Tajfunem Jartypory. Gole strzelili: Kowalczyk, Kukawski oraz Malesa. W 35 minucie zawodnik Płomienia – Rafał Sikorski dostał czerwoną kartkę za faul. Porażkę odniosła Tęcza Stanisławów, przegrywając na wyjeździe 2-4 z Jastrzębiem Żeliszew.

W B-klasie Świt Barcząca wygrała 2-1 z Legionem Grębków i jest na 6 miejscu w tabeli. Olimpia Latowicz przegrała na wyjeździe 1-4 z LZS Starawieś i plasuje się na 5 pozycji rankingu.

WYNIKI I TABELE

Okręgówka – Siedlce
Kolejka 8: Tygrys Huta Mińska – Orzeł Łosice 4:1, Fenix Siennica – Victoria Kałuszyn 1:0, Mazovia Mińsk Mazowiecki – Watra Mrozy 1:1, Podlasie Sokołów Podlaski – Hutnik Huta Czechy 7:1

A-klasa – Siedlce
Kolejka 6: Nojszewianka Dobre – Orzeł Unin 2:2 , Wicher Sadowne – Jutrzenka Cegłów 4:3, Błękitni Stoczek – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 3:3, Płomień Dębe Wielkie – Tajfun Jartypory 3:1, Jastrząb Żeliszew – Tęcza Stanisławów 4:2.

1 Płomień Dębe Wielkie 6 16 20-7
2 Jutrzenka Cegłów 6 12 18-11
6 Mazovia II Mińsk Maz. 6 8 9-8
8 Tęcza Stanisławów 6 7 14-18
14 Nojszewianka Dobre 6 1 8-19