Mińsk MazowieckiMińsk oświatowy

Wakacje to dla uczniów czas odpoczynku, a dla szkół – okres wytężonej pracy, by od nowego roku szkolnego przyjąć dzieci i młodzież do odnowionych sal lekcyjnych. Każda szkoła w Mińsku przechodziła mniejszą lub większą metamorfozę.

Edu-morfoza

Mińsk oświatowy / Edu-morfoza

Mińskie placówki oświatowe przez wakacje nie próżnowały. Letnią przerwę wykorzystały na potrzebne remonty, zakup nowego sprzętu i mebli. Tak było chociażby w Dąbrówce.

– W czasie całych wakacji staraliśmy się jak najlepiej przygotować szkołę do przyjęcia uczniów – zapewnia dyrektor SP-2, Sławomir Domański. Od nowego roku szkolnego uczęszczać do niej będzie ponad 870 dzieci. Aby mogły uczyć się w jeszcze lepszych warunkach, wyremontowano cztery sale lekcyjne, a klasom pierwszym zakupiono meble, projektory i tablice interaktywne. Przemianę przechodzi również nawierzchnia boiska, która po 6 latach niemal nieustannej eksploatacji wymagała remontu. Zakończy się on 20 września.

Metamorfozę przechodziła także reaktywowana Czwórka, czyli SP-4, która wraz z gimnazjalną Trójką tworzy Zespół Szkół Miejskich nr 2. Uczęszcza do niego łącznie 332 uczniów – 159 w podstawówce i 173 w gimnazjum. Dla nich odnowiono główne klatki schodowe i cały parter. Remont przeszły też sale dla klas pierwszych, które wyposażono w nowe meble i tablice interaktywne.

– Zrobiliśmy małe przemeblowanie. Największą salę lekcyjną, w której odbywały się
zajęcia artystyczne oddaliśmy pod świetlicę dla maluchów – mówił dyrektor Mirosław Samociuk. Teraz można się w niej swobodnie bawić i odrabiać lekcje wspólnie z nauczycielem. Przemianę przeszła także hala sportowa. Zmieniła się lekko kolorystyka ścian i głównej płyty boiska. Za parę lat czeka ją również cyklinowanie, a przy powierzchni 1080 m2 będzie to spory wydatek.

Także mińska Piątka nie próżnowała. W SP-5 gruntowny remont przeszło II piętro i klatka schodowa od strony zachodniej. Odnowiono korytarz (pomalowano ściany oraz położono tynk mozaikowy), zamontowano nowe drzwi. Odświeżone zostały także łazienki, w których dokonano wymiany baterii. Wyremontowano korytarz przy sali gimnastycznej na parterze.

Zadbano również o doposażenie placówki. Do klas I zakupiono wykładzinę i sprzęt RTV, a także pomoce, które wzbogacą kącik relaksacyjny. – Z myślą o wszystkich podopiecznych dokonaliśmy także renowacji znajdujących się na obu korytarzach puf, na których tak chętnie uczniowie spędzają czas między kolejnymi zajęciami – mówiła dyrektorka SP-5, Ewa Szczerba. W szkole pojawiła się też kolejna tablica interaktywna, która uzupełniła wyposażenie pracowni polonistycznej.

Na tym jednak nie koniec inwestycji. Kolejną będzie budowa nowej szatni. Dokumentacja już jest, pozostaje jedynie czekać.

Szóstka również przeszła przemianę. Aby godnie przyjąć uczniów – w tym 67 pierwszaków – wymieniono 14 drzwi i 5 okien, doposażono pracownię komputerową i pomoce dydaktyczne. Nowego, świeższego wyglądu nabrała szatnia, stołówka i pomieszczenie socjalne.

Remonty nie ominęły Szkół Salezjańskich, gdzie podczas wakacji odmalowano salę gimnastyczną oraz bibliotekę szkolną. Zakupiono pomoce dydaktyczne, a na potrzeby uczniów podstawówki oddano w pełni wyposażoną salę lekcyjną.

Nowego wyglądu nabrało także Gimnazjum Miejskie nr 2. Tam remont przeszła stołówka, sala gimnastyczna i szatnia chłopców i część górnego korytarza. Wymieniono też drzwi o podwyższonej izolacji akustycznej i zabudowano naświetl pomiędzy korytarzem. We własnym zakresie odnowiono również dwie ale lekcyjne, gabinet pedagoga i łazienkę dziewcząt.

Jedynie Zespół Szkół Miejskich nr 1 ominęły wakacyjne poprawki. Wszystko przez duży remont, który zakończono jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Pozostało więc jedynie zakupić nowe meble i pomoce dydaktyczne.

Numer: 38 (833) 2013   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *