CegłówSzkolne początki

W poniedziałek 2 września pierwszy dzwonek oznajmił koniec wakacji. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zawitało także do zlikwidowanej podstawówki w Wiciejowie.

Wiciejów na nowo

Szkolne początki / Wiciejów na nowo

Chociaż zlikwidowana Szkoła Podstawowa w Wiciejowie jest nadal publiczna i z uśmiechem przywitała rok szkolny. Dzięki patronatowi Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wiciejów i Okolic, które jest teraz organem prowadzącym placówkę, budynek wyremontowano i przygotowano na przyjęcie zarówno pierwszoklasistów i przedszkolaków, jak i uczniów klas starszych. Dzieci zostały serdecznie powitane przez znacznie odmieniony skład ciała pedagogicznego, na czele z nową dyrektor Anną Śpiewak-Bartnicką (na zdjęciu). Początkowe przerażenie w oczach podopiecznych szkoły podstawowej szybko ustąpiło miejsca zaciekawieniu, a twarze rozjaśniły uśmiechy. Nic dziwnego. Przyjazna, jeśli nie wręcz domowa, atmosfera, jaka tutaj panuje przyciągnęłaby nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika szkolnictwa.

Nie, wójtów Uchmanów nie było, więc nie zobaczyli nowocześnie wyposażonej sali komputerowej, okazałego księgozbioru biblioteki oraz kącika zabaw dla najmłodszych. W szkole działa również świetlica, będąca sporym udogodnieniem dla rodziców, którzy muszą na dłużej opuścić swoje pociechy. Szkoła oferuje również gorące posiłki i zajęcia pozalekcyjne, w zależności od zainteresowań dzieci.

Dyrektorka twierdzi, że mała liczba uczniów nie stanowi dla nikogo przeszkody. Każde dziecko ma możliwość nauki i rozwoju pod czujnym okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Kameralna atmosfera sprzyja tworzeniu trwałych więzi oraz przyspiesza adaptację dzieci w nowym środowisku. Całość dopełnia sympatyczne otoczenie zieleni. Dodatkowym atutem jest lokalizacja, bo to tylko 7 kilometrów od Mińska.

– Otwarcie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie to duży wkład pracy i jeszcze większe zadowolenie i satysfakcja – mówi Paulina Zdanowska i Wiesława Kulik ucząca historii i przyrody. Czego zatem szkole życzyć? Jeszcze większej liczby uczniów, którzy będą mieli szansę się o tym przekonać. Nie tylko z Wiciejowa i okolicznych wsi...

Numer: 37 (832) 2013   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *