Mińsk MazowieckiMOSiR zabawy

Ostatnia niedziela wakacji to tradycyjnie już piknik na sportowo organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku. Zwykle robiony z rozmachem tym razem zaproponował mińszczanom głównie konkurencje sportowe dla dzieci, choć zadbano i o rodziców. Wszystko przez remont budynku socjalnego na stadionie przy ul. Sportowej, co zmusiło organizatorów do przeniesienia imprezy na teren boisk wielofunkcyjnych przy aquaparku.

Sportowy finisz

MOSiR zabawy / Sportowy finisz

Zadaszone boiska okazały się idealnym miejscem na sportową zabawę, gdyż pogoda od rana była marudna. Chętnych tego dnia nie brakowało. Podczas sześciogodzinnego bloku darmowych atrakcji organizatorzy przeprowadzili mnóstwo konkurencji sportowych z cennymi nagrodami. Do dyspozycji była ścianka wspinaczkowa, kule zorbingowe, dmuchana zjeżdżalnia, euro bungee oraz basen z piłeczkami.

Sześć stacjonarnych konkurencji, które funkcjonowały podczas całej imprezy zwabiło ok. 350 milusińskich z rodzicami. Pod okiem animatorów mali sportowcy łowili rybki, rzucali do celu piłkami, woreczkami, kuleczkami oraz strzelali do bramki hokejowej. Każde dziecko po wykonaniu wszystkich konkurencji otrzymywało gwarantowaną nagrodę w postaci słodyczy, artykułów szkolnych i zabawek.

Przeprowadzono również konkurencje dodatkowe (slalom na hulajnodze, skakanie na dużej, dmuchanej piłce, slalom z woreczkiem na głowie, tor przeszkód), w których można było wygrać np. hulajnogę zakupioną ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rodzice pokonując slalom na dmuchanej piłce oraz spacer na szczudłach, mogli wygrać również dla swoich pociech atrakcyjne nagrody – artykuły szkolne i gry planszowe. Ok. godz. 17.00 odbył się quiz z nagrodami. Wszystkie dzieci, które tego dnia pojawiły się na boisku wielofunkcyjnym wyszły uradowane i z nagrodami w rękach.

Numer: 37 (832) 2013   Autor: (opr. jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *