MrozyW Jeruzalu

W czwartek, 15 sierpnia w Jeruzalu wystartował pierwszy międzynarodowy turniej piłki nożnej dla kobiet „Football Orlik Cup 2013”.

Piłka dziewcząt

W Jeruzalu / Piłka dziewcząt

Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i firmie RajSport z Sieradza przez trzy dni na boiskach w Mrozach i Latowiczu 9 zespołów z Polski i zagranicy walczyło o puchary. Duże zaangażowanie Marka Kalinowskiego, Pawła Bieniaka i Piotra Skrzyńskiego przyczyniło się do powstania największej i najbardziej prestiżowej imprezy w naszym powiecie.

Turniej przyniósł wiele meczów na wysokim poziomie. Były remisy, karne, łzy szczęścia i porażki. Po długiej walce do półfinałów trafiło AZS UW Warszawa, Orliki Jeruzal I, Victoria 86 Brześć i Wilga Garwolin. Studentki UW nie dały jednak szans Wildze, wygrywając 2:0. Ich rywalkami w walce o tytuł były gospodynie z Orlika, które wcześniej pokonały białoruską Victorię 2:1. Spotkanie było zacięte i zakończyło się remisem 0:0. O wygranej zadecydowały więc karne. W jedenastkach lepsze okazały się zawodniczki ze stolicy, wygrywając 3:2 i spychając jeruzalanki na drugą pozycję. Walkę o trzecie miejsce z Wilgą gładko (3:0) wygrała drużyna z Brześcia.

Poza grupowymi nagrodami były też indywidualne. Odebrały ją najlepsze: zawodniczka – Viktoria Magalinskaja z Wilna, bramkarka – Paulina Żach z Garwolina, obrończyni – Angelika Kalinowska z Warszawy, pomocniczka – Dominika Materka z Jeruzala i strzelczyni – Anna Kaziupa z Brześcia.

Numer: 34 (829) 2013   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *