Powiat mińskiSztuki walki

Przez osiem ciężkich dni w końcówce lipca grupa mińskich kickboxerów z Walhalla Fight Club uczestniczyła w IV letnim obozie sportowym „Kickboxing Camp 2013” w mazurskim ośrodku OSiR Nowa Kaletka.

Mazurski Walhathlon

Sztuki walki / Mazurski Walhathlon

Głównym celem wyjazdu było doskonalenie technik kickboxingu w formułach takich jak: semi, light oraz full contact, a także Muay Thai oraz K1. Poza tym uczestnicy wzmacniali cechy motoryki takie jak: szybkość, zwinność, gibkość, siła, koordynacja. Organizator zapewnił swoim zawodnikom różnorodność form i metod.

Treningi odbywały się na sali, w terenie oraz w wodzie, w dzień, wieczór oraz w środku nocy. Ze względu na ich intensywność obóz przeznaczony był dla młodzieży i dorosłych. Podczas pobytu odbyło się również seminarium z wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w kickboxingu, Bartoszem Zabłotnym. Oczywiście poza codziennymi treningami nie zabrakło dodatkowych atrakcji takich jak paintball, park linowy, wyprawa kajakowa, gry drużynowe, nauka gry w tenisa ziemnego.

Podczas wyjazdu rozegrano turniej o Puchar Walhalla Fight Club składający się z 3 konkurencji drużynowych – gra w piłkę siatkową, piłkę koszykową oraz karkołomny bieg tzw. walhathlon. Składał się on z 10 elementów wykonywanych jedno po drugim na czas, m.in. bieg w wojskowym kombinezonie op1, jumping po schodach, pompki, brzuszki, pływanie, rzuty shurikenem, strzelanie z karabinku sportowego i inne. Puchar w tym roku zdobyli Piotr Główka, Mateusz Główka oraz Krzysztof Brąblik.

– Obóz był szczególnie udany, pogoda dopisała, a zawodnicy wytrzymali mordercze treningi... Jest progres! Dziękujemy uczestnikom i opiekunom – podsumowuje trener, Kamil Chłopik. I zaprasza wszystkich zainteresowanych sportami walki, a w szczególności kickboxingiem, na zajęcia do Walhalla Gym w nowej siedzibie przy ul. Warszawskiej 178, gdzie kadra przygotowała programy ćwiczeń z podziałem na grupy (początkująca dla młodzieży, sportowa dla dorosłych, zawodnicza oraz nowość – kobieca grupa kickboxingu) oraz inne atrakcje sportowe. Więcej można przeczytać na stronie klubu – www. walhallafc.za.pl.

Numer: 34 (829) 2013   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *