KołbielW Kątach kołbielskich

Bawiąc się pomagamy – takie przesłanie przyświecać będzie jarmarkowi, który w najbliższy czwartek 15 sierpnia odbędzie się w Kątach. – Wzorem ubiegłego roku dochód z tegorocznej imprezy w postaci opłat od wystawców, publicznej kwesty, licytacji i nie tylko, przeznaczamy potrzebującym dzieciom z hospicjum Promyczek Fundacji Anielska Przystań – zapowiada Dariusz Sokół, inicjator i organizator pikniku ludowego.

Zabawy pomocne

W Kątach kołbielskich / Zabawy pomocne

Imprezy w Kątach niezmiennie od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu otwockiego, mińskiego i garwolińskiego. Corocznie plejada gwiazd i różnorodność nurtów muzyki dla każdego przyciąga tysiące miłośników swojskiej zabawy i humoru.

Od kilku lat celem organizatorów jest także pomoc potrzebującym. – W tym roku już po raz drugi chcemy pomóc w znacznym stopniu hospicjum dziecięcemu Promyczek, które działa przy Fundacji Anielska Przystań prowadzonej przez ks. Pawła Dobrzyńskiego – mówi Dariusz Sokół, prezes Stowarzyszenia Kątowiaki, które jest organizatorem imprezy.

Organizatorzy zadbali, aby na scenie w Kątach pojawiły się największe gwiazdy muzyki rozrywkowej. W tym roku publiczność bawić będą Lemon oraz znane i lubiane zespoły disco polo – Maxel, Effect, Power play, Cliver, Jump, Impuls oraz Skalars i Weekend.

Jak udaje się im ściągać do Kątów takie gwiazdy? – Myślę że, jako organizatorzy nad renomą naszej imprezy pracowaliśmy przez 7 lat, nie zrażając się trudami i uwagami oraz innymi przeciwnościami wynikającymi z organizacji imprezy. W tym roku mamy nowego patrona, telewizję Polo TV. Rosnąca również liczba uczestników pozwala nam określić pozytywnie integrację i zabawę społeczeństwa w naszym rejonie. I co najważniejsze: środki uzyskane podczas imprezy trafią do dzieci potrzebujących pomocy. Wszystko to sprawia, że muzyczne gwiazdy chętniej i za mniejsze pieniądze chcą uczestniczyć w naszej imprezie – podkreśla D. Sokół.

Poza muzyką taneczną, jak przystało na piknik ludowy, nie zabraknie również folkloru. Na scenie wystąpi młodzieżowy zespół Kątowiaki oraz białoruski zespół pieśni i tańca Kalinka. Z kolei dla miłośników cygańskiej muzyki zagra sam król Don Wasyl ze swoim zespołem. Będzie również okazja do spotkania się z Grzegorzem Markowskim i Dariuszem Kozakiewiczem z Perfectu, którzy zlicytują swoje płyty, oraz posłuchania wschodzącej gwiazdy pop, lidera zespołu LEMON Igora Herbuta.

Tradycyjnie już organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach imprezy, którzy będą mogli się bawić w wesołym miasteczku czy pojeździć na kucyku. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych oraz z zabawkami i rękodziełem artystycznym i ludowym, ponadto specjalnie na tę okazje przygotowano pokaz 1000 lampionów oraz niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju pokaz sztucznych ogni o północy.

Pojedziemy do Kątów, by pokazać, jak się bawią ludowcy z duszą discopolowców.

Numer: 33 (828) 2013   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *