KołbielW Kątach kołbielskich

 
Bawiąc się pomagamy - takie przesłanie przyświecać będzie siódmej już edycji festynu, a trzeciemu  Powiatowemu Piknikowi i Jarmarkowi Ludowemu, który w najbliższy czwartek (15 sierpnia - w święto Matki Boskiej Zielnej) odbędzie się w kołbielskich Kątach
– Wzorem ubiegłego roku dochód z tegorocznej imprezy w postaci opłat od wystawców, publicznej kwesty, licytacji i nie tylko, przeznaczamy potrzebującym dzieciom z  hospicjum PROMYCZEK   założonemu i prowadzonemu przez Fundację Anielska Przystań – zapowiada Dariusz Sokół, inicjator i organizator główny  Pikniku Ludowego, czyli cyklicznej corocznej imprezy kulturalnej w miejscowości Kąty

KĄTY - zabawy pomocne

W Kątach kołbielskich / KĄTY - zabawy pomocne

Imprezy w Kątach już na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalno – rozrywkowych naszego regionu. Niezmiennie od kilku lat cieszą się one ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, powiatu otwockiego, mińskiego i garwolińskiego oraz dalszych zakątków Mazowsza i Podlasia.
Co rocznie plejada gwiazd i różnorodność  nurtów muzyki dla każdego,   przyciąga do tej malowniczo położonej wsi tysiące miłośników dobrej zabawy i humoru. Zapoznając się z  programem tegorocznej imprezy można być pewnym jednego, że tłumów nie zabraknie również w tym roku.
Od lat, poza dobrą zabawą i propagowaniem kultury, nadrzędnym celem, jaki przed sobą postawili organizatorzy jest pomoc innym. – Uznaliśmy, że bawiąc się możemy pomagać innym potrzebującym. Dlatego już po raz  trzeci impreza ma charakter charytatywny. Ofiary zbierane na tace podczas mszy polowych i kwesty przekazywane były dla powodzian lub na remont zabytkowych organów w kościele św. Trójcy w Kołbieli. Biesiada  Polska w 2011 roku wspomogła  MICHAŁKA chore dziecko  z zespołem Downa z Fundacji Bardziej Kochani. W tym roku już  po raz drugi chcemy pomóc w znacznym stopniu hospicjum dziecięcemu Promyczek, które działa przy Fundacji Anielska Przystań prowadzonej przez ks. Pawła Dobrzyńskiego – mówi Dariusz Sokół, prezes Stowarzyszenia Kątowiaki, które jest organizatorem imprezy.
Nie będzie to pierwsza pomoc jaką przekazano hospicjum... – Co roku jako osoby prywatne staraliśmy się przekonać mieszkańców i nie tylko ich, do przekazania hospicjum 1 proc. z podatku w okresie rozliczeniowym, z pozytywnym skutkiem, osobiście jako radny gminy Kołbiel wpłaciłem swoją dietę  na konto hospicjum, również  ofiara zebrana na tacę podczas mszy inauguracyjnej   w intencji dzieci chorych,  po przeliczeniu i ogłoszeniu w całości przekazana zostanie na Hospicjum Promyczek – dodaje Sokół.
 
Tradycyjnie już organizatorzy imprezy zadbali, aby na scenie w Kątach pojawiły się największe gwiazdy muzyki rozrywkowej. W tym roku publiczność bawić będą LEMON oraz znane i lubiane zespoły disco polo - MAXEL, EFFECT, POWER PLAY, CLIVER, JUMP, IMPULS oraz SKALARS, a uczestników imprezy do tańca porwie zapewne  zespół  WEEKEND piosenką Ona  tańczy dla mnie...  
Jak udaje się wam ściągać do Kątów takie gwiazdy?
– Myślę że, jako organizatorzy nad renomą naszej imprezy pracowaliśmy przez 7 lat, nie zrażając się trudami, i uwagami oraz innymi przeciwnościami wynikającymi z organizacji imprezy. W tym roku mamy nowego patrona telewizję Polo TV.  Rosnąca również liczba uczestników, pozwala nam określić pozytywnie integracje i zabawę społeczeństwa w naszym rejonie. I co najważniejsze: środki uzyskane podczas imprezy trafią do dzieci potrzebujących pomocy wszystko to sprawia, że muzyczne gwiazdy chętniej i za mniejsze pieniądze chcą uczestniczyć w naszej imprezie – podkreśla D. Sokół.
 
Poza muzyką taneczną jak przystało na Piknik Ludowy, nie zabraknie również folkloru. Na scenie wystąpi młodzieżowy zespół Kątowiaki  oraz białoruski zespół pieśni i tańca Kalinka  Z kolei dla miłośników cygańskiej muzyki zagra sam król Don Wasyl  ze swoim zespołem. Będzie również okazja do spotkania się z  Grzegorzem Markowskim  i  Dariuszem Kozakiewiczem z Perfectu, którzy zlicytują swoje płyty oraz posłuchania  wschodzącej gwiazdy pop lidera zespołu LEMON  Igora Herbuta.
Tradycyjnie już organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach imprezy, którzy będą mogli się bawić w wesołym miasteczku, czy pojeździć na kucyku. Nie zabraknie  stoisk gastronomicznych oraz z zabawkami i rękodziełem artystycznym i ludowym, ponadto specjalnie na tą okazje przygotowany pokaz 1000 lampionów oraz  niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju pokaz sztucznych ogni o północy.
Pojedziemy do Kątów, by pokazać, jak się bawią ludowcy i discopolowcy.
 
J. Zbigniew Piątkowski

Data: 08.08.2013Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *