Mińsk MazowieckiMińscy karatecy

Akademia Sztuk Walki Taekwon-do ITF z Mińska i Dębego Wielkiego oraz Mińskie Centrum Taekwon-do i Kickboxingu wraz z instruktorem Joanna Mazurowską I Dan i trenerem Dawidem Matwiejem V Dan prężnie działa również w wakacje. Tak jak w poprzednich latach również w tym roku udało się im zorganizować już 9 i 10 w historii klubu letni obóz sportowy.

Morskie treningi

Mińscy karatecy / Morskie treningi

Pierwszy z nich odbył się na początku lipca i przeznaczony był dla osób, które nie boją się ciężkich i wyczerpujących treningów poprawiających kondycję i technikę. W Gdyni przez 14 dni pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej ćwiczyli przyszli i aktualni mistrzowie Polski, Europy i świata, a swoim doświadczeniem na ringu dzieliła się Monika Wtulich II Dan.

Trzy treningi dziennie przygotowane były w systemie olimpijskim co na pewno dało dużo nowej wiedzy adeptom tej wspaniałej sztuki walki. Obozowicze znaleźli też czas na relaks, opalając się na morskim piasku czy pływając w morzu. Zwiedzali też Gdynię i Hel, a także pływali statkiem. Dla chętnych przewidziano egzamin na stopnie uczniowskie od 10 do 1 cup.

Drugi obóz zorganizowano również nad morzem, ale tym razem w Chłapowie. Celem tego wyjazdu była przede wszystkim zabawa, wypoczynek oraz rozwój fizyczny przez sport. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Możliwość treningów taekwon-do, zabaw, gier zespołowych, wspólnej rywalizacji oraz odpoczynku na plaży dała wiele radości i poprawienia kondycji.

– Na każdym z obozów mamy specjalnych uczestników z zagranicy. W tym roku również mieliśmy wyjątkowych czwórkę uczestników z Austrii i naszą jedną uczestniczkę z Białorusi, którzy przybliżył nam życie i kulturę ludzi mieszkających w ich krajach – relacjonuje instruktor Dawid Matwiej, prezes ASW.

W obozach uczestniczyło ponad 100 uczestników. Wykwalifikowana kadra instruktorska czuwała nad wszystkim, wspierana przez pomoc lekarską i ratownika WOPR gotowych do udzielenia w razie czego pomocy.

– Obozy zostały uznane za bardzo udane, słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie, a prawie wszyscy zadeklarowali swój udział w następnym obozie i na zimowisku w ferie – podsumowuje Dawid Matwiej. I dziękuję wszystkim uczestnikom, kadrze, sponsorom oraz wójtowi gminy Dębe Wielkie Krzysztofowi Kalinowskiemu za wsparcie finansowe. Zaprasza też na zimowiska i na treningi prowadzone w miłej atmosferze pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.asw-tkd. pl.

Numer: 32 (827) 2013   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *