Mińsk MazowieckiSzóstka na wakacje

Już połowa wakacji, a w naszej redakcji szkolne remanenty. Okazało się, że w naszych relacjach pominęliśmy dwa ważne wydarzenia w mińskiej Szóstce. To nie do końca nasza wina, bo gdybyśmy mieli na nie zaproszenia, na pewno uczniowie z Zatorza nie czekaliby tak długo na promocję rodzinnego festynu i święta patrona.

Klan Sienkiewicza

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
Next upNext up:

Festyn Rodzinny uczniowie spędzili wyjątkowo, bo to impreza, która ma na celu integrację całej społeczności szkolnej od nauczycieli, rodziców i uczniów po ich rodzeństwo, przyjaciół, a także wszelkich osób spoza placówki, które chcą w sympatyczny i atrakcyjny sposób spędzić dzień.

Od pierwszej chwili wśród uczestników spotkania zapanowała radosna atmosfera, co z pewnością było zasługą świetnego przygotowania i gościnności organizatorów. Na barwnej scenie w centralnym punkcie placu przez cztery godziny trwał program artystyczny poprowadzony przez absolwentów Szóstki – Natalię Cecotkę oraz Patrycję Majszyk. Były to zarówno grupowe występy taneczne, solowe utwory wokalne, jak i krótkie formy teatralne. Szczególną uwagę uczestników przykuła pantomima o rzepce w wykonaniu uczniów klasy III d pod opieką Hanny Gorzałki i Agnieszki Książek. Poza występami na zgromadzonych gości czekało malowanie twarzy, pokazy taekwondo, występy gimnastyczek, kiermasz książek, przejażdżka na kucyku, loteria fantowa, zdjęcia z pluszowym smokiem oraz wystawa prac plastycznych.

Ogromną popularnością cieszył się zorbing – zabawa polegająca na poruszaniu się wewnątrz 4-metrowej kuli sferycznej wypełnionej powietrzem. A na szkolnym boisku Sebastian Reczek i Beata Kowalczyk prowadzili rozgrywki sportowe, zaś na najmłodszych uczestników czekała ogromna trampolina.

Do organizacji festynu włączyli się również rodzice – Jarosław Kurek zaprezentował własnoręcznie wykonaną makietę przedstawiającą bitwę pod Waterloo i wozy bojowe, natomiast panie Zatorska i Szafraniak zamieniły się na chwilę w projektantki mody i przygotowały przepiękną garderobę dla lalek, którą uczestnicy mogli później kupić na kiermaszu.

Mimo że świetną zabawę przerwał ulewny deszcz, goście nie stracili dobrego humoru, a cała impreza szybko została przeniesiona na salę gimnastyczną.

Tuż przed piknikiem szkoła uroczyście świętowała dzień swojego patrona – Henryka Sienkiewicza. Widać było, że to szczególny dzień w życiu szkoły, bo wszyscy uczniowie przyszli tego dnia w galowych, odświętnych strojach. Dyrektor Anna Zalewska przypomniała im historię nadania szkole imienia Sienkiewicza. Podkreśliła, że patron szkolny to ktoś, kto wskazuje drogę, pomaga, prowadzi… Jak się za chwilę okazało, uczniowie doskonale go znają. Wiedzę pokazał zagadkowy konkurs polonistyczny, który wygrał Czarek Lipiński z klasy Vd. Drugi był Mikołaj Wąsowski z klasy Va, a Kamila Sałata z klasy VIb i Weronika Wąż z klasy Va dostały wyróżnienia.

Wnet sceną szkolną zawładnęli młodzi aktorzy, którzy pod kierunkiem Agaty Cecotki, Grety Baltaziuk-Gałązki, Elizy Lalak i Beaty Kupiec wprowadzili wszystkich zgromadzonych w Sienkiewiczowski świat. Była powaga, trochę potrzebnego humoru, ognisty taniec Murzynek (przygotowany przez Sylwię Gugałę), szlagiery muzyczne związane z ekranizacjami powieści sienkiewiczowskich jak „Rzeka marzeń”, „Dumka na dwa serca” – muzycznie dopracowane przez Małgorzatę Domeradzką, a także dwa fragmenty filmów – „W pustyni i w puszczy” i „Krzyżacy”. Inscenizacji towarzyszyła scenografia przygotowana przez Małgorzatę Tomkiewicz, Janinę Piekut, Agnieszkę Książek oraz Aleksandrę Mikulską.

Na koniec Dominik Korgul – reprezentant szkoły w Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie przeczytał reportaż z tegorocznego spotkania, a Emilia Padzik wyświetliła jego fotograficzne wspomnienie.

Numer: 31 (826) 2013   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *