Dębe WielkiePowiat tenisowy

Tenis stołowy wywodzi się prawdopodobnie z Chin lub Indii, skąd pod koniec XVIII wieku angielscy żołnierze i kupcy przywieźli go do Wielkiej Brytanii. Pierwsza wzmianka o ping-pongu w Polsce pojawiła się w prasie w 1902 roku. Od tego momentu zmieniło się bardzo wiele, a tenis stołowy w 1988 roku na stałe zagościł w programie igrzysk olimpijskich. Od lat cieszy ogromnym zainteresowaniem także wśród mieszkańców powiatu mińskiego, co można było stwierdzić podczas organizacji tegorocznych mistrzostw powiatu mińskiego...

Single do pingla

Powiat tenisowy / Single do pingla

W sobotę, 17 września 2022 w dębskiej hali sportowej naprzeciw siebie stanęli sympatycy ping ponga z różnych zakątków naszego powiatu. Patronat nad tym sportowym wydarzeniem objął Starosta Miński Antonii Tarczyński oraz Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski.

Zawody zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwała Katarzyna Gańko – sędzia główna, radna powiatu i trenerka w oraz Damian Matwiej, Grzegorz Purgał - sędziowie stolikowi. Koordynatorem rozgrywek był dyrektor GOSiR Dębe Wielkie, Rafał Wtulich.  

Druga odsłona tegorocznego Cyklu Turniejów w Tenisa Stołowego przyciągnęła ponad 60 uczestników. Klasyfikacja odbywała się w siedmiu kategoriach.  Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z nich otrzymali pamiątkowe puchary. Uczestnicy najmłodszych kategorii wiekowych za udział w rozgrywkach nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami. 

Wśród najmłodszych zawodników  triumfował Oliwier Mielczarek. W kategorii chłopców ze Szkół Podstawowych z kl. IV-VI na najwyższym stopniu podium stanął Ksawery Kowalik, a najlepszą wśród dziewcząt okazała się Andżelika Kaim. W kat. młodzieżowców na czele stawki uplasował się Oskar Śluzek i Weronika Purgał. Tradycyjnie już kategorię OPEN kobiet zdominowała  Katarzyna Purgał i pewnie zgarnęła puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Złoto w kat. OPEN mężczyzn zdobył Janusz Kostanty.

Najbardziej doświadczonym graczem sobotniego turnieju został urodzony w 1961 roku mieszkaniec Mińska, Zbigniew Odalski, który z rąk organizatorów otrzymał pamiątkową statuetkę.

W tym turnieju na podium stanęli: 

Dzieci ze szkół podstawowych z kl. I-III (rocznik: 2013-2015)
    1. Oliwier Mielczarek
    2. Jakub Szwaczkiewicz
    3. Kacper Miącek
Chłopcy ze szkół podstawowych z kl. IV-VI (rocznik: 2010-2012)
    1. Ksawer Kowalik
    2. Marcin Starzyński
    3. Szymon Zalewski
Dziewczęta ze szkół podstawowych z kl. IV-VI (rocznik: 2010-2012)
    1. Andżelika Kaim
    2. Kamila Kaim
    3. Marlena Szostak
Chłopcy ze szkół podstawowych z kl. VII- VIII (rocznik: 2007-2009)
    1. Oskar Śluzek
    2. Szymon Świder
    3. Kamil Maciołek
Dziewczęta ze szkół podstawowych z kl. VII-VIII (rocznik: 2007-2009)
    1. Weronika Purgał
    2. Karolina Przedzik
OPEN Kobiet (rocznik: 2006 i starsze)
    1. Katarzyna Purgał
    2. Anna Druzic
    3. Agata Kwiatkowska
OPEN Mężczyzn (rocznik: 2006 i starsi)
    1. Janusz Kostanty
    2. Bartosz Jaworski
    3. Marcin Gałązka

Trofea zwycięzcom wręczali: wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, radna powiatu mińskiego Katarzyna Gańko oraz dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich.   

Organizatorzy zachęcają do udział  w kolejnej odsłonie  w ramach tegorocznego Powiatowego Cyklu Turniejów w Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Mińskiego. Następne rozgrywki odbędą się 15 października 2022 oczywiście w hali sportowej w Dębem Wielkim.

Numer: 38 /1301/ 2022   Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *