Wiara w magię...

Nie, to z pewnością nie jest artykuł dla dzieci. Nie ma na celu przybliżenie im świata bajek z dzieciństwa rodziców, bo przecież wróżki są passe. Nasze dzieci mają swoje Świnki Peppy oraz Psi Patrol. Wróżki akceptowane przez najmłodsze pokolenie to na przykład Wróżki Zębuszki. Ząb wypadnie-kasa wpadnie i można iść do sklepu po figurkę z Minecrafta lub autko Hot Wings.

Czy w Mińsku Mazowieckim są dobre wróżki?

Wiara w magię... / Czy w Mińsku Mazowieckim są dobre wróżki?

(Nie)wiara we wróżby

Pytając czy są w naszym mieście wróżki, mam na myśli osoby zajmujące się tak zwanym wróżeniem. Według Wikipedii wróżenie to: “(...) zespół czynności związanych z próbami przepowiadania przyszłości z pomocą specjalnych przedmiotów i technik, a według niektórych interpretacji, także sił nadnaturalnych (...)”. I choć nauka podchodzi do tematu dość sceptycznie lub wprost zaprzecza istnieniu tajemnych sposobów na odkrycie przyszłości (na przykład przy pomocy kart), to historia zna wiele sytuacji pokazujących, że nie warto ignorować wyjątkowych zdolności ludzi. Medium. Dziś nie jest tajemnicą, że nawet policja korzysta z pomocy jasnowidzów. Najsłynniejszy z nich, Jackowski, rozwikłał niejedną kryminalną łamigłówkę wskazując miejsce zbrodni. Odnajdywał również zaginionych, a w najbardziej tragicznych przypadkach- zwłoki. Robił to nie tylko, aby służby szybciej namierzyły sprawcę, ale głównie dla bliskich, którzy mogli w końcu pochować ukochaną osobę.

Usługi komercyjne

Medium z nadprzyrodzonym darem to jedno, a rozrastający się biznes ezoteryczny to drugie. Czy korzystając z porady wróżki online możemy liczyć na prawdziwy wgląd w karty? Skąd wiemy, że rozmawiając z nami faktycznie wykłada Tarota? A może po prostu “klepie” zasłyszane gdzieś formułki, które powtarza każdemu? Odpowiedź podsuwa logika i rozumienie otaczającej nas rzeczywistości. W każdej branży, nawet tak szanowanej jak medyczna, znajdą się oszuści, szarlatani. Osoby pragnące zarobić kosztem tych, którzy zwracają się o pomoc. Zarówno w przypadku usług medycznych jak i wróżbiarskich jest to wyjątkowo nieetyczne, ponieważ ofiarą padają ludzie borykający się często z poważnymi problemami życiowymi, gotowi wydać ostatni grosz w nadziei na lepsze jutro. Wróżki- oszustki są gorsze od hien.

Etyka powołania

Kobiety (lub mężczyźni nazywani Wróżami) mające powołanie do wróżenia, bardzo podkreślają odpowiedzialność moralną spoczywającą na wróżkach. Często poruszamy tę kwestię w naszej przestrzeni na www.pomocwkartach.pl. Nie każdy może i powinien uczyć się magicznego rzemiosła. Tak, to nie jest pomyłka w druku- pretendentka uczy się najpierw techniki przepowiadania przyszłości. Technik tych jest dużo i wybór odpowiedniej podyktowany jest często tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Są specjalistki od Tarota, run, wahadełka, różnego rodzaju kart (anielskie, lenormand). Dopiero po doskonałym opanowaniu jednej lub kilku technik, wróżka dodaje do umiejętności dar, którym została obdarzona przez naturę. Może to być dar jasnowidzenia, dar wsparcia, dar dobrej rady.

Poznaj dobre wróżki

Dobre wróżki mają jedną cechę wspólną- życzliwość i przychylność w stosunku do ludzi. Odwiedzające je osoby traktują z należytym szacunkiem, są skupione na sprawie, z którą człowiek się do nich zwraca. Potrafią wysłuchać, jeśli trzeba poradzić nawet wizytę u odpowiedniego specjalisty. Wróżby, także online, idą z duchem czasu a same wróżki nie kojarzą się już ze staruszką w ciemnej pelerynie spoglądającej w szklaną kulę wspólnie ze swoim czarnym kotem. Współczesne wiedźmy podążają z duchem techniki, dzięki czemu lepiej nawigują słuchające je osoby po oceanie życia. Stanowią niewątpliwie realną i pożyteczną pomoc, łącząc astrologię ze trzeźwym i świadomym spojrzeniem na otaczający nas świat.

 Data: 26.08.2022   Autor: /r-tip/Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *