Mińsk MazowieckiMOSiR na wakacje

W ramach wakacyjnej akcji MOSiR w tym roku zdecydował się skierować ofertę zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych mieszkańców miasta i okolic. Aerobic w wodzie, chodzenie z kijkami, nauka gry w tenisa czy badmintona – to tylko niektóre z ofert cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

Sportowe kuszenie

MOSiR na wakacje / Sportowe kuszenie

Akcja wakacyjna zainicjowana 11 lipca to bezpłatne zajęcia dla pań z aquaaerobiku. Zainteresowanie Aquaponiedziałkami było tak duże, iż z początkowo planowanej jednej 15-osobowej grupy ostatecznie uformowano dwie 20-osobowe ekipy. Do tej inicjatywy dołączył Nordic Walking i zajęcia w 14-osobowej grupie pań, które pod okiem instruktorów przemierzają drogi i dróżki Mińska i okolic.

Po raz pierwszy zorganizowano cykl zajęć obejmujących naukę i doskonalenie gry w badmintona i tenisa ziemnego pod okiem profesjonalnego instruktora, tj. Wakacje z rakietką. Na tę formę zajęć zgłosiło się ok. 25 osób w przedziale wiekowym od 7 do 15 lat. Zajęcia rozpoczęły się 29 lipca i potrwają przez dwa tygodnie.

Dzieci i młodzież jak zwykle dopisały podczas czwartkowych zmagań organizowanych w ramach wakacyjnego Grand Prix w piłce nożnej – Czwartki z MOSi- Rem. Do tej pory rozegrano trzy turnieje, w których wystartowało 12 ośmioosobowych ekip piłkarskich. W klasyfikacji jak na razie prowadzą „Pędzonce Sznurówki” w składzie: Karol Wielgoławski, Daniel Smuga, Kamil Czumaj, Wojciech Karwowski, Przemysław Wojtczak, Kamil Nidzgorski, Dawid Głuchowski i Jakub Chweściuk. Do tej pory najwięcej goli zdobył Daniel Smuga (25).

W środy turnieje siatkówki plażowej rozgrywała kategoria gimnazjum, w której udział wzięło 8 plażowych dwójek. Dwa dotychczasowe turnieje dla pozostałych (kat rocznik 1996 i starsi) to rozgrywki 11 drużyn. Tutaj obok stałych bywalców MOSiRowskich turniejów siatkówki plażowej każdego roku pojawiają się nowe twarze, co świadczy o wzroście zainteresowania tą dyscypliną. Obecnie w kategorii gimnazjum prowadzi drużyna FC Muchy w składzie – Mateusz Mucha i Karol Kurek.

Wtorkowa koszykówka uliczna to 11 drużyn w 3-, 4-osobowych składach, które rywalizują o tytuł najlepszej drużyny popularnego streetballu. Grand Prix, dzięki przychylności dyrektora Tomasza Płochockiego, ma miejsce na boiskach wielofunkcyjnych ZSZ-2, czyli popularnego Mechanika. W pierwszych rozgrywkach najlepsze okazały się drużyny FC Podwórkowcy (Płatek, Popis, Wiechetek, Turzyński) i Ogórki (Berond, Grudzień, Zagórski i Jackiewicz).

W sobotę 27 lipca zakończył się pierwszy cykl wakacyjnej szkółki nauki i doskonalenia pływania, prowadzony pod okiem instruktora Michał Guzika. W szkółce wzięło udział ok. 30 osób, z których kilkoro po podniosło na tyle swoje umiejętności pływackie, że zdecydowały się podejść do egzaminu na kartę pływacką i zakończyć jej zdobyciem zajęcia w szkółce.

Od 29 lipca rozpoczęła się druga tura szkółki obejmująca 30 kolejnych osób, a w najbliższym czasie, tj. 11 sierpnia na chętnych czekał będzie maraton zumby i aerobiku – inicjatywa z cennymi nagrodami rzeczowymi nie tylko dla pań.

 – Akcja wakacyjna MOSiR do tej pory objęła ponad 300 osób z miasta i okolic. Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia. Jednocześnie przypominamy o wakacyjnej promocji dla dzieci i młodzieży do lat 25 – bilet na basen od poniedziałku do piątku za okazaniem legitymacji ucznia/studenta to koszt jedynie 3 zł za 75 minut – zachęca Eliza Gągol z MOSiR-u. I jak tu się nie skusić?

Numer: 31 (826) 2013   Autor: (opr. jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *