Dokumenty niezbędne podczas zakupu używanego samochodu

Szykujesz się do zakupu używanego samochodu? W takim razie powinieneś wiedzieć, jaki dokumenty będą dla Ciebie niezbędne podczas tego procesu. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kilku najważniejszych porad, dzięki czemu nie popełnisz gafy podczas zakupów...

Używane - nie skrywane

Dokumenty niezbędne podczas zakupu używanego samochodu / Używane - nie skrywane

Oglądając samochody używane skupiamy się przede wszystkim na ich stanie technicznym, a także wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym. W tym przypadku istotnym elementem jest również dokumentacja, której nigdy nie można pomijać. Warto zatem wiedzieć o tym i przekonać się, co należy sprawdzić podczas zakupu.

Samochody używane – o tych dokumentach pamiętaj

Zadbaj o to, aby mieć czysty umysł podczas zakupu samochodu używanego. Nie daj się ponieść emocjom i ekscytacji, która może Cię dopaść w tym czasie. Najważniejsze jest bowiem to, abyś był w pełni sił do podjęcia słusznej decyzji. Przede wszystkim nie bagatelizuj kwestii dokumentów. Jeżeli auto, które Cię interesuje jest zarejestrowane w Polsce, najważniejsze jest to, aby sprzedający udostępnił Ci dowód rejestracyjny, a także kartę pojazdu. Dodatkowe elementy to faktury na zakup poszczególnych części do napraw samochodu, co jest istotne w wielu przypadkach. Warto również wiedzieć o tym, że na co dzień możliwy jest także zakup samochodu bez karty pojazdu, jeżeli kupujący zgłosił jej zgubienie.

Jeżeli jednak chcesz kupić samochody używane Lublin,   które pochodzą spoza Polski, powinieneś otrzymać tak zwany brief. Jeżeli sprzedawca opłacił akcyzę, również powinno to być potwierdzone, dzięki odpowiednim dokumentom.

Jeżeli kupujesz auto od osoby prywatnej, możesz spisać tradycyjną umowę kupna-sprzedaży. Jeżeli jednak kupujesz pojazd od handlarza, nie pozwól, aby umowa została spisana na nieznaną Ci osobę. Sprzedawca powinien w takim przypadku posiadać firmę i wystawić Ci fakturę sprzedaży.

Nie daj się oszukać, kupuj w sprawdzonych miejscach

Oczywiście najlepszym wyjściem jest postawienie na zakupy w sprawdzonych miejscu. Na stronie internetowej Tanie Autka znajdziesz różnorodne samochody używane. Modele pochodzą z różnych roczników, a przede wszystkim to znane i cenione na całym świecie marki. Dużym atutem jest także sama liczba ogłoszeń, która każdego dnia się powiększa, a więc zdecydowanie warto być z nimi na bieżąco. Nie zapominaj również o kwestii sprawdzenia sprzedawcy. Porozmawiaj z nim, a najlepiej się spotkaj. Dokładnie obejrzyj auto i wybierz się na jazdę próbną, ponieważ jest to dobry sposób na to, żeby przekonać się, czy któryś z spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Proces zakupu auta jest dość męczący oraz czasochłonny. Zadbaj zatem o to, żeby być cierpliwym. Nie zniechęcaj się po pierwszych niepowodzeniach, ponieważ może być ich sporo. Skup się zatem na tym, aby cierpliwie poszukiwać auta swoich marzeń.

Numer: 30 /1293/ 2022Komentarze

Dodano 1 sierpnia 2022 roku o godz. 12:35 przez: Tomo

Najlepiej sprawdzić samochód w autotesto ;) wszystko na tacy

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *