Drodzy Czytelnicy...

Cyfrowe wydanie naszego tygodnika stało się faktem. Czujemy się trochę dziwnie, ale każda zmiana wpływa na ludzką psychikę. Gorzej z nadmiarem pracy...Wydawało się, że będzie jej mniej, ale to tylko złudzenie. Jednak się staramy, by informacje czy reportaże nadal były oryginalne, czyli tylko nasze i ciekawe. Może więc warto wykupić subskrypcję...

Nowe cyfrowe

Drodzy Czytelnicy... / Nowe cyfrowe

Era cyfrowa, w którą wkroczyliśmy, nie wymaże pięciu wieków kultury książki drukowanej, ale będzie miała głębokie skutki. Kto nie zrozumie tych zmian – ucierpi, a nawet polegnie. Branżę poligraficzną też czeka zdecydowana i radykalna przemiana. Pomysłów nie brakuje, ale obniżanie cen, specjalizacja, personalizacje, druk on-line, a nawet  kody QR mogą nie wystarczyć. Stąd przenoszenie czasopism do wirtualu, gdzie zarobki są mniejsze, ale pewniejsze.

Wychodzi na to, że papier ma przyszłość tylko wtedy, gdy będzie ściśle zintegrowany z innymi rozwiązaniami technologicznymi i marketingowymi. A to oznacza, że  wydawcy i drukarze powinni przeprowadzić rewolucję kulturową i organizacyjną. Powinni wyjść poza swoją branżę, by móc skutecznie dotrzeć do klientów. Ci, którzy zrobią to pierwsi wytrwają na rynku.

Jak rewolucja cyfrowa wpływa na media lokalne? Jeszcze bardziej niż na krajowe, bo mają niebezpieczną konkurencję, czyli czasopisma samorządowe, które choć słabe i nieświeże, są darmowe. A gdy do tego dojdzie inflacja powodująca kilkakrotny wzrost ceny druku, czas wstrzymać papierowe edycje i przejść na wydania cyfrowe. Właśnie  weszliśmy w takie zmiany, co oznacza, że czytają Państwo pierwsze e-wydanie naszego tygodnika.

Zapraszam więc na nasz portal, który też się zmienił. Przede wszystkim prawie wszystkie oryginalne artykuły są dostępne po wykupieniu subskrypcji. Wiem, że takie zmiany mogą wzbudzać różne emocje, ale nawet one nie powinny ostudzić chęci czytania naszych artykułów. Jeśli nie bezpośrednio na laptopie czy smartfonie, to na wydrukowanych seniorom kartkach z artykułami.

Może dzięki tym zmianom nawet zatwardziali fani druku na papierze  przełamią się i kupią sprzęt z dostępem do internetu. Tam się teraz spotykamy. No i oczywiście podczas wydarzeń, na które zaproszą nas organizatorzy lub dociekliwi czytelnicy...

 

WASZ REDAKTOR

Numer: 27 /1290/ 2022   Autor: Wasz Naczelny

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *