JakubówŻłobek w Jędrzejowie

Tego jeszcze nie było, żeby urządzać imprezę z powodu pierwszej rocznicy funkcjonowania... żłobka. Ileż to było narzekań, gdy przed szkołą w Jędrzejowie zaświtało widmo zmian, a właściwie jej likwidacji. Do rozsądku przemówiła malejąca demografia i ponad milion złotych dotacji na adaptację i zatrudnienie opiekunek zwanych ciociami. Idea okazała się więc słuszna, a chętnych maluchów jest ponad normę. Nic, tylko chwalić...

Klaka u roczniaka

Żłobek w Jędrzejowie / Klaka u roczniaka

Prawie w rocznicę przyjęcia pierwszych dzieci dyrektor Katarzyna Zawilińska zaprosiła władze gminy, media i rodziców żłobkowych maluchów, by się wspólnie cieszyć i dziękować.
Mówiła, że tak niedawno witali wystraszone dzieciaki oraz nie mniej wystraszonych rodziców, a już minął rok. Był to bardzo udany czas, wypełniony emocjami od śmiechu aż po łzy. Był on wyzwaniem, szczególnie organizacyjnym, ponieważ jest to pierwsza tego typu placówka na terenie gminy. I to nie tylko opiekuńcza, ale również edukacyjna. Stąd nazwa Akademia Malucha.
Mają się czym chwalić, bo jest pełna obsada, czyli 18 dzieci, a żłobek cieszy się zainteresowaniem nawet poza granicami gminy. Tak bardzo, że na 8 wolnych miejsc w przyszłym roku wpłynęła podwójna liczba chętnych.
Jako że maluchy są najważniejsze i wokół nich kręci się cały świat, pomieszczenia zostaną doposażone w mnóstwo zabawek, pomocy dydaktycznych oraz sześcioosobowy wózek, dzięki któremu będą mogli zwiedzać okolicę.
Dziękowała dyrektorka, ale goście nie pozostawali dłużni. Przynieśli prezenty i kwiaty wszystkim trzem ciociom, a maluchom łakocie. Także urodzinowy tort z roczną świeczką, której gaszeniem zajęło się kilkoro dzieci.
Tak więc żłobek w Jędrzejowie okazał się pozytywną niespodzianką i szansą na lepszą demografię. Można w n im umieścić już roczne dziecko, co pozwoli matkom podjąć pracę i nie obawiać się licznego potomstwa. Tym bardziej, że w planie są kolejne adaptacje szkolnych sal, by docelowo Akademia Malucha mogła przyjąć 36 maluchów.

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *