Po przerwie spowodowanej zakazami pandemicznymi maturzyści Liceum Sztuk Plastycznych znowu pokazali swoje prace dyplomowe. Uroczystość z udziałem władz powiatu i rodziców plastyków miała wyjątkowy charakter.

Chrome dyplomy

Chrome dyplomy

Nie tylko z powodu 30-lecia LSP, ale także pierwszej od wielu lat nieobecności mediów. Nie wiadomo, co powodowało organizatorami, ale miejmy nadzieję, że nie chęć ukrycia poziomu prac dyplomantów.
Źródła wskazują, że mimo jubileuszu wystawa miała sztampowy przebieg. I tak dyrektor Elżbieta Wieczorek witała gości, a wychowawczyni Kalina Kurczewska-Zagańczyk opowiedziała o działaniach związanych z powstawaniem prezentowanych prac, czyli ekspozycji praktycznych na korytarzowych planszach oraz artystycznych w sali konferencyjno- -wystawowej. Absolwenci realizowali aranżację wnętrz pod kierunkiem Anny Zabrodzkiej-Skrzyckiej oraz projektowanie graficzne pod opieką Lidii Nowak-Chomicz. Uczniowie prezentowali plakaty reklamujące wydarzenia artystyczne, społeczne i kulturalne oraz druki je reklamujące. Natomiast grupa aranżacji wnętrz podjęła wyzwanie zaprojektowania przestrzeni mieszkalnych, przestrzeni użyteczności publicznej i wystaw, prezentując wizualizację projektów w programach 3D. Trudno ocenić, czy uczniowie starali się nadać swoim pracom wyjątkowy charakter i zadbali o zastosowanie odpowiednich środków wyrazu artystycznego…

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *