Mińsk Mazowiecki poetycki
Wiadomo, że poezja zmienia myślenie, a nawet uszlachetnia. Z takim przesłaniem organizatorzy obchodów 600-lecia miasta rozpisali konkurs na wiersz o Mińsku...
Liryka nie bryka
Liryka z kontekstem historycznym sprawia kłopoty dorosłym, więc trudno się dziwić, że dzieci preferowały rymowanki. Jeszcze trudniej zrozumieć, dlaczego reprezentująca miejską radę seniorów i jury Wanda Rombel omawiała konkurs nie na spotkaniu otwartym, a podczas sesji rady miasta…
Okazało się, że laureaci reprezentowali mińszczan od pierwszaków po dorosłych, a najlepsze wiersze napisali: Antonina Dmowska, Xawery Faliński, Vincent Faliński, Hanna Protaziuk, Julia Malinowska, Iwona Rojek oraz Robert Zgutka. Drugie miejsca zdobyli Hanna Protaziuk, Julia Malinowska, Ewa Pielasa i Tadeusz Charmuszko, a trzecie – Klaudia Kałowska i Kacper Gąsior.
Tytuły były różne, ale przeważnie konkretne jak rymy. Wyróżniały się Spójrz Balasińskiej, Mowa miasta Rojek, Witek i Tadek Protaziuka i Mińszczaszki Charmuszki.
Ocena wierszowanych panegiryków nie była łatwa, ale przecież nie zawsze w jakości jest siła. Wystarczy posłuchać treści rymowanych piosnek i… występów laureatów przed radnymi. Trzeba ich jednak pochwalić, że w ogóle im się chciało…
Numer: 17/18 (1280/1281) 2022 Autor: (jaz)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ