Wójt Kinga Sosińska wraz z proboszczem Bronisławem Janiszewskim przygotowali konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Podczas konkursu nowi mieszkańcy z Ukrainy przy wsparciu miejscowych gospodyń urządzili świąteczny kiermasz…

Mowa palmowa

Mowa palmowa

Do konkursu zgłoszono w sumie 23 palmy. Wszystkie wymagały wiele pracy i dlatego każda z prac zasługiwała na nagrodę. Komisja musiała je jednak podzielić według wieku ich twórców i urody dzieł.
I tak wśród dorosłych wygrała palma KGW Cuda Wianki z Lubomina, Dziarskie z Ładzynia zdobyły drugą nagrodę, a Goździk z Pustelnika oraz Nasza Chata ze Stanisławowa podzieliły się trzecią nagrodą.
Wyróżniono sześć palm wykonanych przez Dziedziczki z Szymankowszczyzny, KGW z Borku Czarnińskiego, Wólczanki z Wólki Czarnińskiej, siostry Abramowskie z Kolonii Stanisławów, KGW Nad rzeką w Rządzy i Bogusławę Sienkiewicz z Ładzynia.
Dzieci i młodzież do 16 roku życia wystawiły 13 palm. To dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie, dzieci z Borku Czarnińskiego, Oliwia Gałązka, dzieci z Wólki Czarnińskiej, Gminny Żłobek w Stanisławowie, Oliwia Szuba, Natalia Jerzak, Patryk Wiercioch, Gabriela i Michalina Sawickie, dzieci z Ładzynia, Mateusz Terlikowski, Jakub Włodarczyk oraz Kacper, Wiktoria, Jakub Walawkowie. Wszystkie palmy zasłużyły na nagrody…

Numer: 17/18 (1280/1281) 2022   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *