Mińsk MazowieckiTrójka na morzu

Słoneczny koncert charytatywny w mińskiej Trójce to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły. Już 20 raz okazało się, że wspólne działanie nie tylko jednoczy, ale daje satysfakcję z możliwości pomagania słabszym. Po dwóch latach pandemicznej pauzy podopieczni dyrektora Wyszogrodzkiego powrócili do tradycji i... wypłynęli w morze. Tam dopiero przekonali się, że razem mogą pokonać każde trudności. A ile przy tym było egzotycznych pląsów i szantowych pieśni...

Fanty za szanty

Mimo zalegającego wszędzie kwietniowego śniegu, w niedzielne popołudnie liczni goście wypełnili halę widowiskowo-sportową Trójki, która po gimnazjum przejęła patrona i nazywana jest papieską. Początek nie był jednoznaczny, ale sugerował, że spektakl będzie dotyczył wykluczenia i przemocy. Okazało się jednak, że beztroskie życie uczniów wkrótce przerodzi się w morski koszmar, a ten inny zapomni o zniewagach i dostarczy rozwydrzeńcom radości.
W sumie wielu widzów spotkało zaskoczenie zarówno tematem morskich opowieści, jak i sposobem ich pokazania. Jak na greckiej scenie wystąpili aktorzy z kl. 8c oraz dwoje nauczycieli - Joanna Sułek i Sławomir Rybiński, którzy opowiedzieli historię grupy młodych zmieniającej się pod wpływem wspólnych przeżyć na morzu.
Fabułę wzbogacili oryginalnymi tańcami. Pokazy rozpoczęły przedszkolaki z zerówek przygotowane przez Kamilę Zagórską, Ewelinę Frankiewicz i Iwonę Gąsecką. Na scenie zobaczyliśmy też małych piratów – pierwszaków pod kierunkiem Marty Woźnicy oraz wygimnastykowaną grupę marynarzy z kl. 2, której występ przygotowały panie: Izabella Kożuchowska i Katarzyna Chłopik. W burzowej scence ruchowej pokazali się podopieczni Małgorzaty Kożuchowskiej z kl. 3, a ich koledzy i koleżanki z klasy Pauliny Goebel za śpiewali Dziesięć w skali Beauforta. Gromkimi brawami nagrodzony został taniec rodziców, którzy szorowali pokład na rozkaz bosmana i uwodzicielskie ruchy grupy nauczycielek tańczących do latynoskich rytmów przeboju Despacito.

Ważnym słonecznego koncertu była muzyka. Tym razem rozpoczęli melodią z Titanica, potem królowały szanty pod batutą Magaleny Jakubowskiej. Chór złożony z uczniów, absolwentów i nauczycieli brawurowo zaśpiewał żeglarskie przeboje, wśród których największe wrażenie wywarła liryczna Biała sukienka. Chórzystom towarzyszyli na instrumentach rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci i przyjaciele szkoły – Wojciech Kożuchowski, Magdalena Jakubowska, Artur Jankowski, Agnieszka Nowak, Szymon Bielecki, Weronika Bartnicka, Mikołaj Buta, Alan Sosiński, Julia Bakuła.

Koncertowi towarzyszył kiermasz, na którym można było kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczno-wiosenne oraz domowe wypieki. Za jego  organizację odpowiedzialne były nauczycielki: Agnieszka Rycharska, Katarzyna Duczek, Grażyna Leszczyńska, Katarzyna Słowik-Siwicka i Aleksandra Kołak. W przygotowaniu prac artystycznych pomagali także podopieczni Renaty Jasińskiej i Anny Redosz oraz Małgorzata Drzazga.

Radosny trud wyreżyserowany przez Izabelę Saganowską przyniósł oczekiwane efekty, czyli radość uczestników i 11 530 złotych. Nie tylko, bo w tak trudnych czasach nawet choroba morska przynosi ukojenie...

Numer: 15/16 (1278/1279) 2022   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *