Powiat mińskiPowiat miński jeździecki

Trwa w najlepsze letni sezon jeździecki, na którym dominują skoki przez przeszkody. Wakacje rozpoczął Ośrodek Rekreacji Konnej w Sokólu koło Stanisławowa, który był organizatorem eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jeździectwie i zawodów regionalnych. W minioną niedzielę rewię skoków urządził JKS Karolina, gromadząc ponad 80 jeźdźców i przeznaczając na nagrody 7 tysięcy złotych.

Końskie loty

Debiut Sokóla okazał się bardzo udany, gdyż na parkurze zobaczyliśmy w ciągu dwóch dni 41 par w kwalifikacjach i około 80 par w zawodach regionalnych. Zawody odbyły się w rodzinnej atmosferze, mimo że poranna niedzielna burza przysporzyła organizatorom sporo kłopotów. Kategorii było wiele – od kuców przez dzieci na dużych koniach do zawodowców skaczących regularnie przez przeszkody zawieszone na 130 cm.

W tym najwyższym konkursie C zwyciężał dwukrotnie Michał Bazyl z JKS Karolina startujący na koniach Hemis i Silver 62, natomiast jako trzecia sklasyfikowana została para Quickness i Kinga Karczmarczyk – także z JKS Karolina.

W klasie N (120 cm) pierwszego dnia zwyciężyła Aleksandra Sawicka dosiadająca Pokusy, na miejscu drugim uplasował się Michał Bazyl startujący tym razem na klaczy Cantina M, jako trzeci zaś Tomasz Mielcarek z JKS Sokóle.

Drugiego dnia zawodów największy puchar pozostał w rękach gospodarzy – Tomasza Mielcarka na Leptonie, druga była Kinga Karczmarczyk na Quickness, miejsce trzecie zaś wywalczył zwycięzca konkursu wraz z rewelacyjną Obladą.

Najliczniej obsadzoną klasę L (100 cm) i 38 startujących pokonała Natalia Skarżyńskana koniu Laweron, a do dekoracji zaproszono także do ósmego miejsca.

Na parkurze Andrzeja i Olgi Bazylów w Karolinie najwyższe belki ułożono na wysokości 125 cm, a konkursy L, P, N i N1 nagradzano flot’sami, pucharami i żywą gotówką od 500 do 100 zł.

Tylko na nagrody rzeczowe skakało 31 zawodników klasy LL, wśród których wygrała Kamila Górecka na Lazanii, pokonując 400 m toru w 44,06 sek. Dwufazową klasę L wygrał Jakub Kubiak na Afiszu przed Sebastianem Szewszakiem na Ilandzie i Bogdanem Owczarkiem na Ligolu, a o 10 cm wyższy konkurs P do udanych zaliczyła Klaudia Suchożebrska na raf Liderze ze KI Szwadronu Jazdy, a Michał Bazyl na Entweder Oderze był dopiero czwarty.

Konkurs klasy N o wzrastającym stopniu trudności z jokerem i wys. 120 cm stał się domeną Kory i Bogdana Kubiaka z KJ Strzała, Marta Dziak-Gierlicz była druga, a brąz wywalczył Hemis pod Michałem Bazylem.

Nie miał Bazyl problemów z pokonaniem klasy N1 – dokładności z rozgrywką na wysokości 125 cm, jak i drugiej Aleksandry Kauteny na Silverze czy trzeciej Marty Dziak-Gierlicz na Vacacie. Kolejne miejsca zajęli – Kinga Karczmarczyk i Quickness, Bogdan Kubiak i Kora, Agata Stryjkowska i Marlborn, Tomasz Mielcarek i Canaletto oraz Małgorzata Sidor na E.T.E.

Sędzią głównym zawodów była Joanna Gawłowska, a gospodarzem toru Mieczysław Podgórski. A kolejne loty na koniach w Ptakach 27 i 28 lipca.

Numer: 30 (825) 2013   Autor: J. Zbigniew Piątkowski