HalinówHalinowska Struna 2022

Pomysł na konkursowe śpiewanie znanych piosenek nie jest nowy, ale już na przypominanie zapomnianych to już dzieło halinowskich kreatorów kultury i ich szefa Dariusza Kowalczyka. Z początku Struna była tylko powiatowa, ale z czasem należało ja rozszerzyć na całe Mazowsze. Nie tylko z przyczyn finansowych, ale przede wszystkim służący jej promocji i poziomowi. Na takich podstawach doszło do trzeciej edycji Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Struna 2022...

Doznania poznania

Halinowska Struna 2022 / Doznania poznania

Przesłuchania to maraton, więc nie trzeba się dziwić, że w czasie zarazy każdy wysłał swój utwór do komisyjnej analizy. Jednak już finał był na żywo, choć także z minimalnym udziałem publiczności. Może i lepiej, bo sobota 19 lutego była wręcz tajfunowa. Do tego stopnia problemowa, że po wysłuchaniu najmłodszych śpiewaków zabrakło prądu. Poradzili sobie, więc – choć z opóźnieniem – dotarli do końca, czyli wręczenia nagród najstarszym uczestnikom przeglądu. W ostatniej chwili dostali od powiatu 3-tysięczne wsparcie, więc do wręczania nagród zaprosili wicestarostę Witolda Kikolskiego, któremu towarzyszyli radni powiatowi – Ireneusz Piasecki, Piotr Wieczorek i Robert Grubek. Miejscowy samorząd reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński.
Komu więc przypadły główne trofea? Z przedszkolaków zdaniem jury najlepiej zaśpiewała W czasie deszczu dzieci się nudzą Marcelina Duda z Otwocka, a za nią Marcin Długaszek z Kałuszyna i Antoni Pabian z Marek.
W klasach I-III szkół podstawowych spodobała się Melania Miętus z Warszawy z piosenką A ja mam psa, Karolina Sewera i Patrycja Kokoszka z Józefosławia, a z
klas starych SP Emilia Głodek z Kłoczewa z piosnką Czarodziej i ja oraz Magdalena Lechniak z Żyrardowa i Wiktoria Wolańska z Radzymina.
Anna Figat z CAS w Sulejówku wygrała mniej znaną piosenką Na brzozowej korze, a za nią Zofia Wrzosek i Zuzanna Pokój z Otwocka.
Co ciekawe, finał najstarszej grupy rozegrał się między miejscowymi wokalistkami. Wygrała Natalia Karwowska, z Wiązowny za Hotel Grand, a za nią były dwie halinowianki – Ula Dorosz i Natalia Romaniuk.
Pozostali finaliści zdobyli wyróżnienia. Była wśród nich m.in. Basia Mazaj z Do-Re-Mi w Chrośli i Antonina Misiuro z Grabiny.
Najlepsze wykonania pokażemy w filmowym reportażu. Niektóre mogą nas zaskoczyć...

Numer: 9/10 (1272/1273) 2022   Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *